prev
next

LM: Wyjazdowe 1:3 mistrzów Polski

Porażką 1:3 zakończyło się inauguracyjne i wyjazdowe spotkanie mistrzów Polski z Grodziska Mazowieckiego w ramach Europejskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni Piotra Szafranka nie sprostali ekipie z Weinviertel Niederosterreich, a jedyny punkt dla polskiego zespołu wywalczył Patryk Zatówka. 

W pojedynku otwarcia spotkało się dwóch defensywnie grających zwodników pochodzących z Azji. Po dość wyrównanych partiach, lepszy okazał się reprezentant gspodarzy Hou Yingchao, zwyciężając 3:1 Wang Yanga. 

Druga gra to debiut w ekipie Olimpii-Unii reprezentanta Ukrainy - Yaroslava Zhmudenko. Nie był to najlepszy występ w wykonaniu nowego zawodnika mistrzów Polski, który bez wygranego seta uległ reprezentantowi Austrii Danielowi Habesohnowi.

W trzeciej odsłonie, gościom z Polski, nadziei na dalszą walkę dodał Patryk Zatówka. Brązowy medalista mistrzostw Europy Juniorów w grze pojedynczej z tego roku, pokonał bez straty seta młodszeego z braci Dominika Habesohna.

Czwarta gra okazała się decydująca. Przy stole pojawiły się dwie "jedynki". Mimo bardzo walecznej postawy Zhmudenki, doświadczenie Hou Yingchao wzięło górę i ostatecznie to lider gospdarzy, zwycięstwem 3:1, przypieczętował triumf swojej drużyny.

Olimpia-Unia Grudziądz w ramach grupy B Eropejskiej Ligi Mistrzów, spotka się jeszcze z ekipami:

UMMC Verkhnaya Pyshma

G. V. Hennebont T. T.

Weinviertel Osterreich

 

Weinviertel Niederosterreich - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1

Hou Yingchao - Wang Yang 3:1

Daniel Habesohn - Yaroslav Zhmudenko 3:0

Dominik Habesohn - Patryk Zatówka 0:3

Hou Yingchao -Yaroslav Zhmudenko 3:1

 

Redakcja