prev
next

LM: Na początek 0:3

Inauguracyjne spotkanie Europejskiej Ligi Mistrzów w Toruniu i jednocześnie debiut KST Energi-Manekina w tych prestiżowych rozgrywkach zakończył się porażką gospodarzy z Eslovs AL Bordtennis 0:3. W składzie wyjściowym polskiej drużyny nie wystąpił Austriak Chen Weixing ani Chińczyk Zhang Chao. Po raz pierwszy przed toruńską publicznością miał szansę pokazać się nowy zawodnik Cazuo Matsumoto. Reprezenant Brazylii nie zdołał jednak wywalczyć honorowego zwycięstwa dla swojego nowego zespołu, przegrywając w pojedynku otwarcia 2:3 z Robertem Svenssonem. 

W drugiej grze wieczoru wystąpił Tomasz Kotowski i Xu Hui. Mimo bardzo dobrej postawy, podopieczny Grzegorza Adamiaka nie sprostał doświadczonemu rywalowi, ulegając 0:3. Trzecia odsłona to przypieczętowanie zwycięstwa gości ze Szwecji. W barwach Energi-Manekina wystąpił Konrad Kulpa, który zdołał wygrać tylko seta w konfrontacji z Mattiasem Oversjo.

Na zawodników Energi-Manekina czeka jeszcze rywalizacja z AS Pontoise Cegry (09.10.)  i SV Werder Bremen (30.10).

W piątek 21. sierpnia Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się na wyjeździe z Borussią Duesseldorf, a mistrzowie Polski Olimpia-Unia Grudziądz również w wyjazdowym spotkaniu, 22. sierpnia zagrają przeciwko Weinviertel Niederosterreich.

 

KST Energa-Manekin Toruń - Eslovs AL Bordtennis 0:3

Cazuo Matsumoto - Robert Svensson 2:3

Tomasz Kotowski - Xu Hui 0:3

Konrad Kulpa - Mattias Oversjo 1:3

 

Redakcja