prev
next

Startuje Liga Mistrzów

Od czwartku do soboty polscy kibice emocjonować się będą zmaganiami naszych drużyn w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Już 20. sierpnia swój premierowy występ w tych prestiżowych rozgrywkach zanotuje Energa-Manekin Toruń, która zmierzy się z triumfatorem Pucharu ETTU z poprzedniego sezonu, szwedzkim Eslovs AL Bordtennis.
 
W swoim debiucie w Champions League podopieczni Grzegorza Adamiaka trafili na solidnego rywala. Ekipa ze Skandynawii w finale Pucharu ETTU dwukrotnie okazała się lepsza od mistrza Polski - Olimpii-Unii Grudziądz. Zdecydowanym liderem Eslovs jest Chińczyk Xu Hui. To głównie na jego barkach spoczywa wynik zespołu. W czwartkowym starciu debiut w toruńskiej ekipie zaliczy sprowadzony w letnim okienku transferowym Brazylijczyk Cauzo Matsumoto. Jak podaje oficjalny fan page Energii-Manekina, w składzie na spotkanie z zespołem ze Szwecji znajdą się najprawdopodobniej młodzi Polacy - Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski.
 
Dzień później do rywalizacji w Champions League przystąpi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Wicemistrzowie kraju w pierwszej serii zmierzą się na wyjeździe z dobrze sobie znaną Borussią Duesseldorf. Trzeci z naszych przedsawicieli w Lidze Mistrzów - Olimpia-Unia Grudziądz w inauguracyjnej kolejce zagra na wyjeździe z Weinviertel Niederosterreich z Austrii.
 
Rozkład "jazdy" 1. kolejki Ligi Mistrzów:
 
grupa C:
Energa-Manekin Toruń - Eslovs AL Bordtennis (Szwecja)
20. sierpnia 2015, godz. 18:00
 
Toruń: Zhang Chao (Chiny), Chen Weixing (Austria), Cauzo Matsumoto (Brazylia), Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, Paweł Piortowski, Marcin Marchlewski
 
Eslovs: Xu Hui (Chiny), Robert Svensson (Szwecja), Mattias Oversjo (Szwecja), Truls Moregardh (Szwecja), Peter Andresson (Szwecja), Mattias Andersson (Szwecja)
 
grupa D:
Borussia Duesseldorf (Niemcy) - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
21. sierpnia 2015, godz. 19:30
 
Duesseldorf: Timo Boll (Niemcy), Panagiotis Gionis (Niemcy), Patrick Franziska (Niemcy), Sharath Kamal Achanta (Indie), Danny Heister (Holandia), Andreas Presuss (Niemcy)
 
Grodzisk Maz.: Youngsik Jung (Korea Płd.), Danniel Górak, Paweł Fertikowski, Oh Sangeun (Korea Płd.), Jakub Kosowski, Artur Michalczyk
 
grupa B:
Weinviertel Niederosterreich (Austria) - Olimpia-Unia Grudziądz
22. sierpnia 2015, godz. 17:00
 
Niederosterreich: Hou Yingchao (Chiny), Stefan Fegerl (Austria), Daniel Habesohn (Austria), Dominik Habesohn (Austria), Alexander Gindl (Austria), Peter Herzog (Austria)
 
Grudziądz: Kaii Konishi (Japonia), Wang Yang (Słowacja), Yaroslav Zhmudenko (Ukraina), Patryk Zatówka, Wojciech Maćkowiak, Piotr Szafranek
 
 
Mateusz Przybył