prev
next

Gładkie zwycięstwo nad Bogorią

   Ostatnim akcentem sezonu zasadniczego w superlidze tenisa stołowego był mecz działdowskiego Dekorglassu z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Goście do Działdowa przyjechali w nieco osłabionym składzie, bez Greka Panagiotisa i Japończyka Konishiego. Łatwo można było przewidzieć, że może to być wygrana za 3 punkty. Tak też się stało. W pierwszym pojedynku nasz Chińczyk Shang Kun odprawił z kwitkiem Czecha Pavla Sirucka i trzeba przyznać, że momentami był to bardzo dobry pojedynek. W drugim spotkaniu Wang Yang po przegranym pierwszym secie z Markiem Badowskim, w kolejnych był górą i ten pojedynek mógł się podobać najbardziej wybrednym kibicom. W trzecim pojedynku Paweł Fertikowski miał za rywala bardzo młodego zawodnika Miłosza Redzimskiego (12 lat) i choć nasz zawodnik przegrał pierwszą partię, w pozostałych był wyraźnie lepszy. Teraz czeka naszą drużynę walka w fazie play off. 3 maja grać będziemy z Gdańskiem w Działdowie, natomiast 5 maja rewanż w Gdańsku. Drugą parę półfinałową tworzą Kolping i Bogoria.
Dekorglass – Bogoria 3:0
Shang Kun – Pavel Sirucek 3:0 (11:7, 11:6, 11:7)
Wang Yang – Marek Badowski 3:1 (5:11, 12:10, 11:7, 13:11)
Paweł Fertikowski – Miłosz Redzimski 3:1 (8:11, 11:3, 11:6, 11:4)

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.