prev
next

Z trudem wywalczone zwycięstwo Dekorglassu

 
Ostatni mecz w pierwszej rundzie rozgrywek superligi tenisowej rozegrali w niedzielę, 6 stycznia tenisiści działdowskiego Dekorglassu. Rywalem była Polonia Bytom. Choć za zdecydowanego faworyta uchodziła drużyna Działdowa, tym bardziej, ze miała w składzie Japończyka Taku Takakiwę, to jednak zwycięstwo przyszło z wielkim trudem. Rozpoczął mecz Taku Takakiwa z Mateuszem Gołębiowskim. Rywal naszego zawodnika nie stawiał zbyt dużego oporu. Właściwie z łatwością nasz tenisista uporała się z rywalem w trzech setach. W drugim pojedynku wydawało się, że Wang Yang powinien poradzić sobie z Czechem Gavlasem, a jednak musiał uznać wyższość rywala. Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami zakończył się wygraną Wang Yanga, ale trzy następne padły łupem rywala. Nasz zawodnik nie grał tego co potrafi, nie mógł  znaleźć właściwego sposobu na Czecha i przegrał z nim 1:3. W trzecim pojedynku zmierzyło się dwóch Polaków, Paweł Fertikowski i Robert Floras. Nasz zawodnik rozpoczął nieźle i wygrał pierwszą partię. Druga należała do Florasa, ale trzecia znowu do naszego tenisisty. W czwartej partii ponownie lepszym okazał się Floras i w pojedynku zrobiło się remisowo 2:2. O końcowym wyniku zadecydował piąty set. Przy zmianie stron nasz zawodnik prowadził, ale szybko oddał to prowadzenie, zdobywając po drugiej stronie stołu zaledwie jeden mały punkcik. Za to Floras punktował znakomicie i w końcówce był zdecydowanie lepszy, wygrywając partię aż pięcioma punktami przewagi.
W następnym pojedynku znowu przy stole stanął Japończyk Takakiwa, a jego rywalem był Czech Gavlas. Mocno musiał się natrudzić nasz zawodnik, ale ostatecznie minimalnie w jednym i drugim secie był lepszy. Do tej pory nasz Japończyk nie zaznała jeszcze goryczy porażki w rozgrywkach superligi.
O końcowym wyniku całego meczu decydowała piąta walka. Wang Yang rywalizował z Mateuszem Gołębiowskim. Choć widać było, że nasz zawodnik nie jest w swojej normalnej dyspozycji, to jednak uporał się z rywalem, pokonując go w dwóch trudnych i bardzo wyrównanych setach. Ostatecznie wygrana Dekorglassu może cieszyć, ale kibice na pewno liczyli na komplet punktów, a nasza drużyna ugrała tylko dwa. Teraz nastąpi przerwa dla naszego zespołu, a pozostałe drużyny (oprócz zespołu z Białegostoku) rozegrają jeszcze po jednym spotkaniu. Dekorglass teraz czeka na kolejny swój mecz, ale będzie to w rozgrywkach Pucharu ETTU. Pierwsze spotkanie w Belgii z drużyną Sokah Hoboken (Antwerpia) rozegrane zostanie 27 stycznia, rewanż w Działdowie 10 lutego.
Dekorglass – Polonia Bytom 3:2
Taku Takakiwa – Mateusz Gołębiowski  3:0 (11:4, 11:6, 11:6)
Wang Yang – Antonin Gavlas  1:3 (11:7, 8:11, 6:11, 8:11)
Paweł Fertikowski – Robert Floras  2:3 (11:7, 7:11, 11:9, 8:11, 6:11)
Taku Takakiwa – Antonin Gavlas  2:0 (11:9, 11:8)
Wang Yang – Mateusz Gołębiowski  2:0 (11:9, 11:9)
 
Tabela rozgrywek   
1. Bogoria Grodzisk               27
2. Dekorglass Działdowo       25
3. AZS Gdańsk                      22
4. Kolping Jarosław               22
5. Dojlidy Białystok               19
6. Polonia Bytom                  18
7. Gwiazda Bydgoszcz        17
8. AZS Rzeszów                  13
9. Energa Toruń                   12
10. Olimpia-Unia Grudziądz  5
11. Morliny Ostróda               3
12. Palmiarnia Zielona Góra 0
(Źródło: Tygodnik Działdowski)
Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj.
Retransmisję meczu można zobaczyć tutaj

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.