prev
next

Dekorglass odprawił z kwitkiem Dojlidy

 

   W meczu superligi działdowski Dekorglass pokonał za trzy punkty zespół z Białegostoku. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę, 2 grudnia w Działdowie.
   W pierwszym pojedynku zadebiutował i to bardzo udanie Chińczyk Shang Kun. Pokonał on bez trudu swojego rodaka Youngyina Li w trzech szybkich setach. W drugim pojedynku Wang Yang jeszcze szybciej uporał się z młodym (15 lat) Piotrem Michalskim, któremu w drugim i trzecim secie oddał po koleżeńsku po jednym małym punkcie. Trzecia walka to pojedynek Pawła Fertikowskiego z Wang Zeng Yi. Popularny „Wandzi” w dwóch pierwszych setach musiał się sporo namęczyć, by pokonać naszego zawodnika na przewagi. W trzeciej partii już zdecydowanie górował zawodnik z Białegostoku. Czwarty, rozstrzygający pojedynek, to walka Wang Yanga z Youngyinem Li. Pierwszą partie wygrał Li, drugą Wang i o końcowym wyniku rozstrzygnął trzeci set. Nasz zawodnik rozpoczął doskonale, prowadził przy zmianie stron stołu 5:1, a później dołożył jeszcze trzy punkty. Prowadząc 8:1 nagle zaczęło się wszystko psuć. Li zdobył aż pięć punktów z rzędu i zrobiło się niebezpiecznie, bo tylko dwa punkty przewagi (8:6). Trzy ostatnie piłeczki były jednak dla Wang Yanga i dzięki temu wygrał pojedynek, a Dekorglass cieszył się z kompletu punktów. Już dzisiaj Dekorglass rozegra kolejny  mecz  w Ostródzie z Morlinami. W tabeli na prowadzeniu Bogoria, która ma 21 punktów, Dekorglass jest na drugim miejscu z 20 punktami.
Dekorglass – Dojlidy Białystok 3:1
Shang Kun – Youngyin Li  3:0 (11:5, 11:7, 11:8)
Wang Yang – Piotr Michalski  3:0 (11:6, 11:1, 11:1)
Paweł Fertikowski – Wang Zeng Yi  0:3 (10:12, 12:14, 4:11)
Wang Yang – Youngyin Li  2:1 (4:11, 11:9, 11:6)

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.