prev
next

Zwycięstwo Dekorglassu w Lidze Mistrzów

 

   To był wspaniały mecz w wykonaniu naszej drużyny tenisowej. Działdowski Dekorglass pokonał we własnej hali mistrzów Francji drużynę Stella Sport La Romagne 3:0. W całym spotkaniu nasz zespół stracił zaledwie jednego seta. To był bardzo udany rewanż za porażkę 1:3 we Francji w pierwszym spotkaniu.
Rozpoczął znakomicie nasz Japończyk Taku Takakiwa, który gładko pokonał w trzech setach Adriana Crisana (Rumunia). W drugim pojedynku spotkał się nasz Wang Yang z Chińczykiem z francuskim paszportem Chen Tianyuanem.
   W pierwszym meczu obaj zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek, zakończony po pięciu setach zwycięstwem Chena. Wang Yang wziął pełny rewanż wygrywając walkę w czterech setach. To był naprawdę porywający pojedynek, a trzeci set zakończył się na przewagi po zdobyciu przez naszego tenisistę szesnastego punktu. W trzeciej walce Jiri Vrablik dość gładko, podobnie jak we Francji, pokonał Daniela Góraka zdecydowanie w trzech krótkich setach. Teraz nasz zespół czekają jeszcze dwa mecze, w Austrii z drużyną Walter Wels (29 listopada) oraz 6 grudnia w Rosji z UMMC Jekaterinburg. Zwycięstwo w Austrii powinno zapewnić naszej drużynie awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.
KS Dekorglass – Stella Sport La Romagne 3:0
Taku Takakiwa – Adrian Crisan  3:0 (11:5, 11:4, 11:6)
Wang Yang – Chen Tianyuan  3:1 (9:11, 11:9, 16:14, 11:8)
Jiri Vrablik – Daniel Górak  3:0 (11:4, 11:4, 11:7)
(Źródło: Tygodnik Działdowski)
Zdjęcia z meczu można zobaczyć tu.

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.