prev
next

Pierwsza porażka w superlidze

Dekorglass grał w Grodzisku
   W niedzielę, 14 października działdowski Dekorglass rozegrał kolejne spotkanie w ramach  tenisowej superligi. Podobnie jak w meczu w Lidze Mistrzów nie wystąpił w naszym zespole żaden Azjata, podobnie jak w drużynie Bogorii.
   W pierwszym pojedynku naprzeciwko Greka Panagiotisa Gionisa  stanął nasz grający trener Jiri Vrablik. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Greka, podobnie jak i druga, ale już w nieco mniejszym rozmiarze punktowym.
   W trzecim secie górą był Vrablik, rewanżując się za przegrane dwa pierwsze sety. W czwartym trwała zacięta walka, ale znowu lepszym okazał się Grek i wygrał pojedynek 3:1. W drugiej walce meczu Marek Badowski zmierzył się z Wang Yangiem. To był niespodziewanie jednostronny pojedynek. Badowski górował nad naszym zawodnikiem w każdym secie, a rozmiary przegranej były naprawdę zatrważające. Wyraźnie zagubił gdzieś formę Wang Yang i będzie musiał ją szybko odbudować, bo w perspektywie ważny mecz w Lidze Mistrzów we Francji. Trzeci pojedynek to walka Czecha Pavla Sirucka z naszym Pawłem Fertikowskim. Pierwsza partia należała do naszego zawodnika, który konsekwentnie punktował rywala i minimalnie wygrał seta. Drugi set to odwrotność pierwszego i zwycięstwo w takim samym stosunku Sirucka.
   W trzecim walka była bardzo wyrównana, szczególnie od stanu 9:9. Zawodnicy na przemian punktowali, ale dwa ostatnie zagrania należały do Fertikowskiego, który wygrał 15:13. Czwarty set to ponownie bardzo wyrównana walka i na przewagi wygrał Sirucek. Zawodnicy przystąpili do tie breaka. W decydującej partii Sirucek już na początku zyskał trzypunktową przewagę, a pod koniec seta jeszcze ją zwiększył i wygrał pięcioma punktami. To była pierwsza porażka Dekorglassu w superlidze.
Bogoria Grodzisk – Dekorglass 3:0
Panagiotis Gionis – Jiri Vrablik  3:1 (11:5, 11:9, 5:11, 11:7)
Marek Badowski – Wang Yang  3:0 (11:3, 11:6, 11:4)
Pavel Sirucek – Paweł Fertikowski  3:2 (9:11, 11:9, 13:15, 12:10, 11:6)

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.