prev
next

2014.10.28 KS Dekorglass – Dartom Pogoria Grodzisk Mazowiecki

   Świadkami kolejnego pingpongowego spektaklu na najwyższym poziomie byli we wtorkowy wieczór kibice zebrani w hali w Działdowie. Miejscowy Dekorglass w hicie kolejki pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2!

  Jiri Vrablik - to człowiek w Działdowie od zadań specjalnych. Znany z waleczności tenisista stołowy z Czech tym razem dał popis swoich olbrzymich umiejętności w starciu z mistrzem Polski z Grodziska Mazowieckiego. Paweł Fertikowski i Robert Floras, czyli nadzieje grodziskiego tenisa stołowego i nie tylko, we wtorkowy wieczór musieli uznać wyższość doświadczonego Vrablika. Leworęczny Fertikowski uległ  ulubieńcowi miejscowej publiczności 1:3, a Floras przegrał z popularnym "Jurkiem" 0:3.
   Spory wkład w zwycięstwo nad uczestnikiem Ligi Mistrzów miał również Patryk Chojnowski. Mistrz paraolimpijski i złoty medalista mistrzostw świata niepełnosprawnych wygrał jeden z dwóch pojedynku w konfrontacji z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla nowego nabytku Dekorglassu, gdyż w drugiej partii wieczoru uległ on Florasowi 0:3. Za słaba postawę Chojnowski zrewanżował się jednak w decydującej partii, pokonując w czterech setach Fertikowskiego.
   Tym razem na jedną gry ustawiony został w Dartom Bogorii Daniel Górak. Złoty medalista mistrzostw Polski seniorów w singlu z Raszkowa ograł w czterech setach dobrze znanego Xu Wenlianga 3:1. Obaj zawodnicy w przeszłości wspólnie zdobywali punkty dla podwarszawskiej drużyny.
 
   Zwycięstwo w hicie kolejki oznacza, że Dekorglass Działdowo nadal pozostaje niepokonaną drużyną we Wschodzący Białystok Superlidze. W ligowej tabeli działdowianie ustępują jednak miejsca Olimpii-Unii Grudziądz, która legitymuje się lepszym bilansem małych "oczek" (obydwie drużyny maja po 10 punktów). Tyle samo punktów co dwie czołowe ekipy maja również tenisiści stołowi z Grodziska Mazowiecki, jednak podopieczni Tomasza Redzimskiego rozegrali jedno spotkanie więcej od swoich najgroźniejszych przeciwników.
 
Dekorglass Działdowo - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Jiri Vrablik - Paweł Fertikowski 3:1 (12:14, 12:10, 11:7, 11:1)
Patryk Chojnowski - Robert Floras 0:3 (11:13, 7:11, 9:11)
Wenliang Xu - Daniel Górak 1:3 (11:13, 8:11, 12:10, 5:11)
Jiri Vrablik - Robert Floras 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)
Patryk Chojnowski - Paweł Fertikowski 3:1 (11:3, 5:11, 11:7, 11:8)
 

 

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.