prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 18 - środa, 05 kwiecień 2017 - 18:00
POLTAREX POGOŃ Lębork vs PALMIARNIA Zielona Góra
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Daniel Bąk 3 - 0 Kamil Nalepa
11:5 ; 13:11 ; 11:7
Sławomir Dosz 0 - 3 Lucjan Błaszczyk
5:11 ; 13:15 ; 5:11
Adam Dosz 2 - 3 Miroslav Horejsi
7:11 ; 10:12 ; 11:6 ; 11:6 ; 12:14
Daniel Bąk 0 - 2 Lucjan Błaszczyk
7:11 ; 11:13

Zapowiedź meczu

Niezywkle ważne spotkanie w kontekście utrzymania w LOTTO Superlidze odbędzie się w środowy wieczór w Lęborku. Miejscowa Poltarex Pogoń podejmie Palmiarnię Zielona Góra. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Do środowej potyczki obydwie ekipy przystąpią bez swoich największych gwiazd. W szeregach gospodarzy zabraknie Koreańczyka Jeonga Sangeuna, z kolei w zespole zielonogórskim nie wystąpi Japończyk Taku Takakiwa. Pod nieobecność Azjatów szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymają gracze młodego pokolenia.
 
Potyczka z Palmiarnią jest dla beniaminka z Lęborka ostatnią okazją na przedłużenie swoich szans w walce o utrzymanie w LOTTO Superlidze. Na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej podopieczni Wojciecha Potrykusa tracą siedem "oczek" do zielonogórzan i strata punktów w środowym meczu może oznaczać dla Poltarex Pogoni spadek do 1. ligi. Oczywiście, do zakończenie sezonu pozostaną jeszcze cztery kolejki, jednak trudno przypuszczać, aby lęborczanie wywalczyli w nich komplet punktów.
 
Pierwsze w tym sezonie starcie Poltarex Pogoni z Palmiarnią zakończyło się triumfem klubu z Winnego Grodu 3:1. Kapitalne spotkanie rozegrał wówczas w szeregach zielonogórzan Lucjan Błaszczyk, który bez straty seta pokonał Adama Dosza i Koreańczyka Jeonga Sangeuna 2:0. Azjata w Zielonej Górze wygrał tylko jeden pojedynek - z mało doświadczonym Marco Gollą.
 
Środowa konfrontacja Poltarex Pogoni Lębork z Palmiarnią Zielona Góra rozpocznie się o godzinie 18. Zapraszamy wszystkich fanów tenisa stołowego do śledzenia transmisji z tego spotkania na stronie internetowej www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył