prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 15 - środa, 22 marzec 2017 - 18:00
AZS AWFIS BALTA Gdańsk vs LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Wang Yang 1 - 3 Andrew Baggaley
10:12 ; 11:6 ; 7:11 ; 8:11
Patryk Zatówka 1 - 3 Cai Wei
7:11 ; 11:8 ; 3:11 ; 6:11
Mattias Oversjo 0 - 3 Marek Badowski
8:11 ; 6:11 ; 7:11

Zapowiedź meczu

Na spore emocje zanosi się w środowy wieczór w Gdańsku. Miejscowa Unia AZS AWFiS podejmie Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz w spotkaniu 15. kolejki LOTTO Superligi.
 
Starcie gdańszczan z bydgoszczanami może być wspaniałym widowiskiem. Jeśli obydwie ekipy zdecydują się wystąpić w najsilniejszych zestawianiach, to każdy wynik jest możliwy. O ile wynik ekipy Piotra Szafranka uzależniony jest od kilku sezonów głównie od postawy Wang Yanga i Kaii Yoshidy, o tyle w Bydgoszczy brakuje lidera z prawdziwego zdarzenia. "Motorem napędowym" miał być Zhai Chao, jednak Chińczyk kilkukrotnie zawiódł już fanów Zooleszcz Gwiazdy. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli Azjata zagra na 100% swoich możliwości, to może być bohaterem środowej potyczki nad morzem.
 
Dodatkowego smaczku starciu w Gdańsku dodaje fakt, że podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego w pierwszej rundzie pokonali Unię AZS AWFiS 3:1 i to bez Zhai Chao! Po jednym punkcie dla gospodarzy tamtego meczu wywalczyli Adam Pattantyus, Marek Badowski i Andrew Baggaley. W ekipie Piotra Szafranka zawiódł szczególnie Wang Yang, który przegrał zarówno z Węgrem jak i Anglikiem. Warto również zauważyć, że w składzie uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów zabrakło w Bydgoszczy Patryka Zatówki.
 
To właśnie o postawę Wang Yanga, który od nowego sezonu występował będzie w Dekorglassie Działdowo, martwić się może Piotr Szafranek w drugiej części sezonu. Słowak przegrywa ostatnio co drugi mecz w LOTTO Superlidze. Wśród pogromców defensywnie grającego Wanga są m.in. Miroslav Horejsi, Gustavo Tsuboi czy Tomas Konecny. 
 
Spotkanie Unii AZS AWFiS Gdańsk z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz rozpocznie się w środę o godzinie 18. Wszystkich fanów tenisa stołowego zapraszamy do śledzenia wyników na żywo na stronie internetowej www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył