prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 22 - wtorek, 10 maj 2016 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs 3S POLONIA Bytom
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 2 - 3 Niagol Stoyanov
11:6 ; 8:11 ; 5:11 ; 11:3 ; 8:11
Łukasz Wachowiak 0 - 3 Tomas Konecny
8:11 ; 5:11 ; 5:11
Miroslav Horejsi 1 - 3 Paweł Chmiel
11:8 ; 2:11 ; 8:11 ; 10:12

Zapowiedź meczu

Spotkanie 22. kolejki w Zielonej Górze to nie tyle ważny mecz na zakończenie sezonu 2015/2016 dla gospodarzy i miejscowych kibiców, ale przede wszystkim dla gości - 3S Polonii Bytom. Podopieczni Michała Napierały walczą do ostatniej kolejki o awans do fazy play-off, gwarantującej walkę o medale. 

 

Bytomianie muszą zdobyć we wtorkowym meczu minimum jeden punkt, by zagrać w wielkim ligowym półfinale. To jednak nie jest wystarczający argument, który da przepustkę 3S Polonii Bytom do fazy play-off. Gdyby tak się nie stało, to bytomianie musza liczyć na Olimpię-Unię.

Dlaczego? Jeszcze jednym czynnikiem gwarantującym udzial bytomian w fazie play-off jest rezultat spotkania pomiędzy ASTS Olimpią-Unią Grudziądz a Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W przypadku zwycięstwa 3S Polonii choćby za dwa punkty lub porażki ze zdobyciem jednego punktu i triumfu grodziszczan nawet za trzy punkty, pewna awansu może być ekipa pod wodzą Tomasa Konecnego.

 

3S Polonia Bytom jedzie do Zielonej Góry głównie po to, aby wywieźć z tego spotkania jeden punkt. Aktualnie, bytomianie mają trzy punkty przewagi nad piątym w tabeli Dartomem Bogorią. Biorąc pod uwagę najwyższe zwycięstwo zespołu Tomasza Redzimskiego, czyli za trzy oczka, 3S Polonia zachowa bezpieczną jednopunktową przewagę nad rywalami, jeśli zdobędzie choć jedno oczko.

 

Jak widać, tegoroczna walka o fazę play-off, toczy się do samego końca i jest bardzo zacięta. Rok temu nie udało się zespołowi ze Śląska awansować do półfinału. Tym razem drużyna Michała Napierały stoi przed wielką szansą zdobycia lepszego wyniku niż w poprzednim sezonie.

 

Palmiarnia Zielona Góra nie walczy o fazę play-off. Nie jest też zagrożona spadkiem ze Wschodzący Białystok Superligi. Dlatego zupełnie bez zbędnych obciążeń wynikowych, zespół Lucjana Błaszczyka może przystąpić do ostatniego w tym sezonie meczu, w którym rywalem będzie czwarta drużyna ligowej tabeli.

 

ZKS Palmiarnia Zielona Góra - 3S Polonia Bytom, to starcie, które zapowiada chyba największe emocje ostatniej w tym sezonie kolejki. Początek meczu we wtorek 10. maja o godzinie 18:00.