prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 22 - wtorek, 10 maj 2016 - 18:00
FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów vs DEKORGLASS Działdowo
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Mateusz Gołębiowski 1 - 3 Jiri Vrablik
9:11 ; 5:11 ; 11:8 ; 9:11
Rafał Stąpor 0 - 3 Patryk Chojnowski
6:11 ; 14:16 ; 3:11
Tomasz Lewandowski 0 - 3 Wenliang Xu
0:0

Zapowiedź meczu

Z jednym z faworytów do złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski zmierzą się w ostatnim meczu sezonu tenisiści stołowi Politechniki Rzeszów. Inżynierowie ze stolicy Podkarpacia w 22. kolejce Wschodzący Białystok Superligi podejmą Dekorglass Działdowo, który aktualnie jest wiceliderem rozgrywek.
 
Mimo, że działdowianie nie korzystają w ostatnich meczach ze swoich największych gwiazd, to do Rzeszowa i tak przyjadą w roli faworytów. Podopieczni Piotra Kołacińskiego udowodnili zresztą w meczu z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, że potrafią wygrywać z czołowymi zespołami ligi bez Wong Chun Tinga czy Tang Penga. Za zespołem z Warmii i Mazur przemawia również fakt, że najprawdopodobniej po raz kolejny w szeregach Politechniki zabraknie kontuzjowanego Tomislava Kolarka.
 
Wtorkowa konfrontacja zdecydowanie większe znaczenie ma dla zespołu Dekorglassu. Działdowianie wciąż mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Jeśli podopieczni Piotra Kołacińskiego wygrają w Rzeszowie za trzy "oczka", a Olimpia-Unia ulegnie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki 0:3 lub 1:3, to wówczas nowym liderem Wschodzący Białystok Superligi zostanie drużyna z Warmii i Mazur. Awans ani spadek w ligowej klasyfikacji nie grozi natomiast Politechnice Rzeszów, która ma zapewnione dziesiąte miejsce po rundzie zasadniczej.
 
Ostatniego listopada po raz pierwszy w tym sezonie doszło do starcia Dekorglassu Działdowo z Politechniką Rzeszów. Zwycięstwo w tamtym meczu odnieśli działdowianie, którzy przed własną publicznością ograli rzeszowian 3:1. Po jednym punkcie dla zwycięskiej ekipy zdobyli: Jiri Vrablik, Xu Wenliang i Patryk Chojnowski. Autorem honorowego "oczka" dla Politechniki był Mateusz Gołębiowski.
 
Ostatnie w tym sezonie spotkanie Wschodzący Białystok Superligi w Rzeszowie rozpocznie się we wtorek o godzinie 18. Wyniki na żywo z tej konfrontacji będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył