prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 22 - wtorek, 10 maj 2016 - 18:00
OLIMPIA-UNIA Grudziądz vs DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
3
2

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Wang Yang 3 - 1 Jakub Kosowski
3:11 ; 11:6 ; 11:4 ; 11:4
Patryk Zatówka 1 - 3 Sang Eun Oh
7:11 ; 7:11 ; 17:15 ; 5:11
Kaii Yoshida 1 - 3 Daniel Górak
10:12 ; 6:11 ; 11:8 ; 11:13
Wang Yang 3 - 2 Sang Eun Oh
6:11 ; 11:8 ; 8:11 ; 11:9 ; 11:8
Patryk Zatówka 3 - 1 Jakub Kosowski
11:8 ; 9:11 ; 11:8 ; 11:4

Zapowiedź meczu

Mistrz i wicemistrz Polski zmierzą się na zakończenie sezonu zasadniczego Wschodzący Białystok Superligi w Grudziądzu. Miejscowa Olimpia-Unia podejmie Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, która wciąż ma jeszcze nadzieję na awans do fazy play off. Transmisja na żywo ze starcia dwóch uczestników tegorocznej edycji Champions League w SportKlubie i na www.superliga.com.pl.
 
Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej zdecydowanie lepsze nastroje panują w Grudziądzu. Podopieczni Piotra Szafranka zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad drugim Dekorglassem Działdowo. W ostatnim spotkaniu grudziądzanie muszą wywalczyć jeden punkt, aby do fazy play off przystąpić z pierwszego miejsca bez oglądania się na rywali. 
 
Zdecydowanie bardziej skomplikowana jest sytuacja grodziszczan. Dartom Bogoria plasuje się na piątej pozycji, ze stratą trzech "oczek" do 3S Polonii Bytom, która zajmuje czwarte miejsce. Aby myśleć o grze w półfinale Wschodzący Białystok Superligi, podopieczni Tomasza Redzimskiego muszą pokonać we wtorkowy wieczór Olimpię-Unię 3:0 lub 3:1 oraz liczyć, że bytomianie w konfrontacji z Palmiarnią Zielona Góra nie wywalczą punktu. Każdy inny wynik daje awans do play offów ekipie ze Śląska.
 
Różne możliwe warianty w tabeli Wschodzący Białystok Superligi sprawiają, że we wtorkowym spotkaniu obydwie drużyny zagrają na przysłowiowego "maxa". Kilkanaście tygodni temu, gdy doszło do pierwszej w tym sezonie potyczki Dartom Bogorii z Olimpią-Unią, lepsi okazali się zawodnicy z Grudziądza. Podopieczni Piotra Szafranka wygrali w hali przy ulicy Westfala w Grodzisku Mazowieckim 3:1. Kluczem do zwycięstwa półfinalisty Ligi Mistrzów był wyrównany skład. Każdy z zawodników Olimpii-Unii (Yoshida, Wang i Zatówka) wywalczył po jedynym punkcie. W szeregach grodziszczan jedynie Oh Sang Euna stać był na wygranie z Kaii Yoshidą.
 
Hit ostatniej kolejki Wschodzący Białystok Superligi, w którym Olimpia-Unia Grudziądz zagra z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się we wtorek o godzinie 18. Transmisja na żywo w SportKlubie oraz na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył