prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 20 - wtorek, 26 kwiecień 2016 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs ENERGA MANEKIN Toruń
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 3 - 0 Cazuo Matsumoto
11:9 ; 11:6 ; 11:5
Miroslav Horejsi 1 - 3 Chen Weixing
2:11 ; 11:6 ; 7:11 ; 6:11
Kamil Nalepa 0 - 3 Konrad Kulpa
6:11 ; 10:12 ; 8:11
Lucjan Błaszczyk 2 - 3 Chen Weixing
7:11 ; 11:7 ; 5:11 ; 11:8 ; 11:13

Zapowiedź meczu

Palmiarnia Zielona Góra zagra z Energą-Manekin Toruń w meczu 20. kolejki Wschodzący Białystok Superlidze. W pierwszej rundzie lepsi okazali się torunianie, którzy głównie za sprawą Chena Weixinga, pokonali we własnej hali ekipę z Winnego Grodu 3:2. Jak będzie tym razem? Przekonamy się we wtorkowy wieczór.
 
Zielonogórzanie, którzy rozegrali dotychczas jedno spotkanie więcej od torunian, nie mają już szans na awans do fazy play off. Matematyczne szanse na grę w półfinałach ligi mają jeszcze reprezentanci Energii-Manekin, którzy uzbierali dotychczas 31 punktów i tracą trzy "oczka" do piątej w tabeli Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz sześć punktów do 3S Polonii Bytom. Warto jednak zaznaczyć, że ekipa ze Śląska rozegrała jedno spotkanie więcej od drużyn prowadzonych przez Grzegorza Adamiaka i Tomasza Redzimskiego.
 
Dość nieoczekiwanie pierwsza odsłona rywalizacji Palmiarni z Energą-Manekin w Toruniu dostarczyła sporą dawkę emocji. Drużyna z Ziemi Lubuskiej do Grodu Mikołaja Kopernika przyjechała w mocno eksperymentalnym zestawieniu (zabrakło Taku Takakiwy i Jorgena Perssona), a mimo to zainkasowała jedno "oczko". Torunianie triumf nad zielonogórzanami zapewnili sobie dopiero w ostatniej grze wieczoru, w której Cazuo Matsumoto pokonał nastoletniego Łukasza Wachowiaka.
 
Historia ostatnich meczów wskazuje, że po triumf we wtorek powinni sięgnąć zawodnicy Energii-Manekin. Torunianie wygrali bowiem mecz w pierwszej rundzie oraz dwa spotkania w poprzednim sezonie. Czy także we wtorkowy wieczór lepsi okażą się podopieczni Grzegorza Adamiaka? Czy może Lucjan Błaszczyk i spółka dadzą radość swoim kibicom i wygrają? Odpowiedzi na te pytania poznamy we wtorkowy późny wieczór.
 
Mecz zielonogórzan z torunianami rozpocznie się o godzinie 18. Wyniki na żywo będzie można śledzić na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył