prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 20 - wtorek, 26 kwiecień 2016 - 18:00
OLIMPIA-UNIA Grudziądz vs DEKORGLASS Działdowo
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Wang Yang 3 - 0 Wenliang Xu
11:4 ; 11:4 ; 11:5
Yaroslav Zhmudenko 3 - 0 Patryk Chojnowski
11:6 ; 11:3 ; 11:3
Patryk Zatówka 1 - 3 Jiri Vrablik
11:6 ; 6:11 ; 10:12 ; 8:11
Wang Yang 3 - 0 Patryk Chojnowski
11:7 ; 11:7 ; 11:6

Zapowiedź meczu

Wtorkowe spotkanie w Grudziądzu między mistrzami Polski a Dekorglassem Działdowo, zapowiada się hitem 20. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. To starcie lidera z wiceliderem tabeli można śmiało określić jako, być może zapowiedź tegorocznego finału całej ligi.

 

Na takie spotkania w tenisie stołowym, wszyscy kibice czekają nawet całą rundę. Aktualni mistrzowie kraju zmierzą się z brązowymi medalistami z ubiegłego sezonu. Przy jednym stole, podczas jednego spotkania zobaczymy takie gwiazdy, jak: Kaiia Yoshidę, Wang Yanga, Tang Penga, którego być może zastąpi Wong Chun Ting lub Maharu Yoshimura, który to w miniony weekend dotarł do półfinału World Tour Polish Open rozgrywanego w Warszawie.

 

Nie możemy zapominać również o polskich świetnych zawodnikach, którzy stanowią dzisiaj krajową czołówkę. We wtorek zobaczymy Patryka Chojnowskiego, aktualnego wicemistrza Polski w grze pojedynczej seniorów i jednocześnie mistrza paraolimpijskiego z Londynu 2012, a także Patryka Zatówkę - czołowego reprezentanta Polski.

 

Trudno wskazać na pojedynek, który zapowiada się najciekawiej. Każda konfiguracja będzie wielkim widowiskiem, które z pewnością powinien zobaczyć każdy pingpongowy fan.

 

Bardziej przewidywalny wydaje się być skład Olimpii-Unii. Prawdopodbnie kibice zobaczą całą czwórkę, a pytanie jest tylko jedno – który z graczy – Patryk Zatówka czy Yaroslav Zhmudenko, wystąpi na pozycji numer trzy, obok Kaiia Yoshidy i Wang Yanga.

 

Z kolei analizując mecze Dekorglassu, pewniakiem w składzie Piotra Kołacińskiego jest Patryk Chojnowski, obok którego we wtorek zobaczymy na pewno jednego z wybitnych Azjatów: Tang Penga, który najczęściej występował w ligowych spotkaniach, Wong Chun Tinga lub Maharu Yoshimurę, którego polscy kibice znają najsłabiej.

 

Spotkanie 20. kolejki, to dobry moment dla obu zespołów na przetestowanie nowych ustawień i nowych zawodników przed zbliżającą się fazą play-off, która jest kluczowym momentem tego sezonu i na którą czekają nie tylko wszyscy kibice, ale i działacze w klubach.

 

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo

26.04.2016, start o godzinie 18:00

Transmisja na żywo na kanale SportKlub.

Livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.