prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 17 - czwartek, 10 marzec 2016 - 18:00
DEKORGLASS Działdowo vs GMKS Strzelec Frysztak
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Patryk Chojnowski 3 - 2 Michał Dąbrowski
11:7 ; 7:11 ; 11:9 ; 10:12 ; 11:4
Jiri Vrablik 3 - 0 Paweł Platonow
12:10 ; 13:11 ; 11:4
Wenliang Xu 3 - 0 Krzysztof Niemiec
11:7 ; 11:2 ; 11:8

Zapowiedź meczu

Nieco łatwiejsze zadanie w 17. kolejce Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych czeka na Dekorglass Działdowo. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu, 10go marca podejmą przed własną ublicznością GMKS Strzelca Frysztak. Dla beniaminka z Podkarpacia będzie to ogromne wyzwanie, a po raz kolejny największe nadzieje na choć jedną wygraną pokładane są Pawle Platonovie.
 
 
Trudno wyobrazić sobie, żeby cokolwiek mogło odebrać działdowianom trzy punkty w meczu 17. kolejki. Obecnie Dekorglass zajmuje silne drugie miejsce w tabeli, a od początku sezonu wymieniany jest jako jeden z głównych faworytów do złotego medalu. Można śmiało powiedzieć, że nawet w przypadku braku któregoś z Azjatów, podopieczni Piotra Kołacińskiego powinni pokonać ekipę Strzelca za trzy punkty.
 
 
Zespół z Podkarpacia, z każdym kolejnym spotkaniem, oswaja się z faktem spadku z najlepszej polskiej ligi, co dodatkowo wpływa na trudność podejmowania walki w każdymkolejnym meczu. 
 
W najbliższym spotkaniu w Działdowie, największe szanse na zdobycie punktów ma Białorusin. Platonov, poza Azjatami, może pokonać zarówno Patryka Chojnowskiego,jak i Jiriego Vrablika. Jest też w stanie zwyciężyć z Xu Weniangiem. Pytanie tylko brzmi, czy w czwartek, w Działdowie pojawi się Wong Chun Ting albo Tang Peng? Odpowiedź przemawia jednak za tym, ze któryś z reprezentantów Hong Kongu wystąpi w czwartkowym spotkaniu przeciwko beniaminkowi. A to ze wzlędu na to, że już 14go marca Dekorglass pojedzie na Podkarpacie, gdzie rozegra mecz z trzecim w tabeli Kolpingiem Fracem Jarosław, a w tym spotkaniu Piotr Kołaciński na pewno wystąpi z najsilniejszym składem.
 
 
KS Dekorglass Działdowo - GMKS Strzelec Frysztak 10.03.2016, godzina 18:00
Zapraszamy na www.superliga.com.pl i do aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.