prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 16 - środa, 17 luty 2016 - 18:00
GMKS Strzelec Frysztak vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
2
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 3 - 1 Tomislav Kolarek
9:11 ; 11:4 ; 11:4 ; 11:9
Michał Dąbrowski 0 - 3 Mateusz Gołębiowski
10:12 ; 5:11 ; 9:11
Mateusz Czernik 0 - 3 Tomasz Lewandowski
5:11 ; 5:11 ; 8:11
Paweł Platonow 3 - 1 Mateusz Gołębiowski
11:9 ; 11:9 ; 7:11 ; 11:8
Krzysztof Niemiec 0 - 3 Tomislav Kolarek
6:11 ; 9:11 ; 5:11

Zapowiedź meczu

Spotkanie 16. kolejki Wschodzący Białystok Superligi zapowiada derby Podkarpacia. Strzelec Frysztak podejmie u siebie AZS Politechnikę Rzeszów.

 

Mecz bardzo ważny dla obu drużyn. Politechnika Rzeszów, aby mieć pewność utrzymania w najlepszej polskiej lidze, musi wygrać środowe spotkanie, najlepiej za trzy punkty. Z kolei zawodnicy Strzelca, tracąc nadzieje na pozostanie we Wschodzący Białystok Superlidze, chcą wywalczyć choć jeden punkt w konfrontacji z akademikami.

 

Po przegranym poniedziałkowym meczu w Bytomiu, Krzysztof Niemiec – pełniący obowiązki trenera beniaminka powiedział, że każdy punkt wywalczony do końca sezonu będzie dla całej drużyny sukcesem. Niemiec dodał, że derby rządzą się zawsze swoimi prawami, więc i tym razem zapowiadana jest walka o każdą piłkę.

 

Derby derbami, ale ciekawostką jest to, że na co dzień zawodnicy AZS Politechniki jak i Strzelca Frysztak trenują wspólnie w Rzeszowie, więc tym bardziej wynik meczu trudno przewidzieć i nie warto sugerować się statystykami.

 

W pierwszej rundzie, w bezpośrednim starciu lepsi okazali się akademicy, którzy zwyciężyli 3:2. Dwa punkty wywalczył Tomasz Lewandowski, pokonując 3:2 Pawla Platonova i 3:1 Michała Dąbrowskiego. Trzeci punkt dorzucił Tomislav Kolarek, który zwyciężył Dąbrowskiego 3:0.

 

Na korzyść AZS Politechniki przemawia również staż zawodników we Wschodzący Białystok Superlidze. Pamiętamy, że jeszcze kilka lat temu akademicy walczyli o fazę play-off, więc tym bardziej trudno dzisiaj wyobrazić sobie, że zespół z Podkarpacia miałby opuścić najlepszą polską ligę.

 

Na tę chwilę, to jednak rzeszowianie są bliżej utrzymania niż beniaminek ze Strzelca, a środowy mecz może tylko utwierdzić w tym ekipę Tomasza Lewandowskiego, na sześć kolejek przed końcem tego sezonu.

 

Początek środowego spotkania we Frysztaku o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga live.