prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 15 - poniedziałek, 15 luty 2016 - 18:00
3S POLONIA Bytom vs GMKS Strzelec Frysztak
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Tomas Konecny 3 - 0 Mateusz Czernik
11:1 ; 11:6 ; 11:2
Paweł Chmiel 3 - 2 Paweł Platonow
5:11 ; 11:9 ; 9:11 ; 11:4 ; 11:4
Niagol Stoyanov 3 - 1 Michał Dąbrowski
11:7 ; 6:11 ; 11:4 ; 11:6

Zapowiedź meczu

W poniedziałek 15. lutego w Jarosławiu odbędzie się ostatnie spotkanie 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. 3S Polonia Bytom powita we własnej hali beniaminka tegorocznych rozgrywek GMKS Strzelca Frysztak.

 

Niewątpliwie faworytem poniedziałkowego staria na Śląsku są gospodarze. Podopieczni Michała Napierały z 29. punktami na koncie, plasują się aktualnie na 4. miejscu w tabeli. Z kolei Strzelec Frysztak, mając jedynie 6. punktów, zajmuje 11. lokatę, która oznacza w tej chwili spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

 

Najsilniejszym ogniwem beniaminka z Podkarpacia jest Pawel Platonov, którego stać na pokonanie każdego z zawodników 3S Polonii Bytom. W pierwszej części tego sezonu, to właśnie reprezentant Białorusi wywalczyl jedyny punkt dla swojego zespołu, pokonując wtedy na otwarcie Włocha - Niagola Stoyanova 3:1. W drugiej swojej grze Platonov uległ w cztereh setach liderowi 3S Polonii - Tomasowi Konecnemu.

 

Tym razem możemy spodziewać się podobnego przebiegu spotkania. Najprawdopodobniej na pozycji 1 i 2 wystąpi z ramienia gospodarzy Konecny i Stoyanov, a na "trójce" zagra Paweł Chmiel. Z kolei w przypadku gości na pozycji lidera wystąpi pewnie wspomniany wcześniej Pawel Platonov.

 

Jeśli gospodarze celują w fazę play-off, nie mogą pozwolić sobie na inny wynik niż zwycięstwo za trzy punkty. Jeśli chodzi o drużynę z Frysztaka, szansę na utrzymanie w lidze są niewielkie, ale jeśli zawodnicy Strzelca pokusiliby się o dwa lub trzy punkty po poniedziałkowym meczu w Bytomiu, a dwa dni później odnieśliby zwycięstwo przeciwko AZS Politechnice Rzeszów, co nie jest niemożliwe, to moglibyby mieć na koncie tyle samo punktów, ile akademicy, a wtedy sytuacja na końcu tabeli rozstrzygałaby się do samego końca sezonu.

 

Spoglądając w przyszłość i analizując hipotetyczny układ w tabeli ligowej po poniedziałkowym meczu w Bytomiu, spotkanie czwartego zespołu z beniaminkiem zapowiada się ciekawie. Obie drużyny mają swoje cele i mimo, że sa odmiennie i między drużynami jest dość duża rozbieżność punktowa w aktualnym układzie tabeli, nic jeszcze nie jest przesądzone.

 

 

Początek spotkania w Bytomiu w poniedziałek 15. lutego o godzinie 18:00. Relacja livescore na www,superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.