prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 15 - czwartek, 04 luty 2016 - 18:00
MORLINY Ostróda vs DEKORGLASS Działdowo
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Mikhail Paikov 3 - 0 Piotr Kołaciński
15:13 ; 11:1 ; 11:5
Robin Devos 1 - 3 Chun Ting Wong
12:10 ; 7:11 ; 12:14 ; 4:11
Adrian Więcek 1 - 3 Jiri Vrablik
8:11 ; 11:7 ; 2:11 ; 7:11
Mikhail Paikov 0 - 3 Chun Ting Wong
5:11 ; 7:11 ; 9:11

Zapowiedź meczu

Na podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego czeka kolejne ligowe wyzwanie. Po wtorkowym meczu z 3S Polonią Bytom, Morliny Ostróda podejmą przed własną publicznością kolejny silny zespół z pierwszej czwórki Wschodzący Białystok Superligi - Dekorglass Działdowo.

 

Faworytem czwartkowego spotkania są goście z Działdowa, którzy zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie już 32. punkty i pewną pozycję przed fazą play-off. Z kolei gospodarze zrealizowali już swój cel na ten sezon, którym jest utrzymanie drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywek krajowych.

 

Mimo to, nie można określić czwartkowego meczu w Ostródzie, jako mecz do przysłowiowej "jednej bramki". Zarówno Mikhail Paikov jak i Robin Devos to młodzi tenisiści stołowi, u których widać regularny progres w grze i nie poddają się w konfrontacjach z mocniejszymi od siebie rywalami. Dlatego możemy spodziewać się, że potyczka z Dekorglassem nie zakończy się rezultatem 0:3. Tak, jak to było w pierwszej rundzie tego sezonu, kiedy to podopieczni Piotra Kołacińskiego pokonali Morliny u siebie 3:1. Wówczas jeden punkt dla ostródzian zdobył Rosjanin - Mikhail Paikov, pokonując Jiriego Vrablika, z którym spotkał się na pozycji numer trzy.

 

Niewykluczone, że i tym razem dojdzie do podobnej konfrontacji. Na pozycji numer trzy może wystąpić zarówno Paikov jak i Robin Devos. Wtedy istniało będzie największe prawdopodobieństwo, że Morliny zdobędą punkt. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu, Robin Devos dwukrotnie przegrywał 2:3 - z Tang Pengiem i Patrykiem Chojnowskim. Właśnie dlatego reprezentant Belgi powinien otrzymać drugą szansę konfrontacji z Dekorglassem na pozycji jeden lub dwa.

 

Spotkanie 15. kolejki w Ostródzie, pomiędzy Morlinami a Dekorglassem Działdowo rozpocznie się w czwartek o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl  w aplikacji mobilnej TableTennis Superliga Live.