prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 6 - niedziela, 25 październik 2015 - 18:00
GMKS Strzelec Frysztak vs DEKORGLASS Działdowo
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 3 - 1 Patryk Chojnowski
11:9 ; 9:11 ; 18:16 ; 11:9
Mateusz Czernik 0 - 3 Jiri Vrablik
8:11 ; 8:11 ; 6:11
Michał Dąbrowski 1 - 3 Wenliang Xu
10:12 ; 11:9 ; 5:11 ; 6:11
Paweł Platonow 2 - 3 Jiri Vrablik
2:11 ; 11:9 ; 11:9 ; 9:11 ; 9:11

Zapowiedź meczu

Jeden z faworytów Wschodzący Białystok Superligi zagości w niedzielny wieczór we Frysztaku. Dekorglass Działdowo zmierzy się na wyjeździe z tamtejszym Strzelcem w pierwszym meczu szóstej kolejki najlepszej polskiej ligi tenisa stołowego.
 
Faworyta niedzielnej potyczki nie jest trudno wskazać. Działdowianie, poza wpadką na inaugurację ligi w Zielonej Górze, w pozostałych spotkaniach deklasowali swoich rywali. Zdecydowanie najlepszym graczem w kadrze Piotra Kołacińskiego jest Tang Peng z Hongkongu, który wygrał siedem pojedynków. Czołowego zawodnika świata dzielnie wspiera Patryk Chojnowski, który ma dodatni bilans gier. Jedynym, który zawodzi w Dekorglassie jest Jiri Vrablik. Najskuteczniejszy gracz zespołu z Warmii i Mazur w poprzednim sezonie, w aktualnej kampanii wygrał tylko jedną partię.
 
Beniaminek z Frysztaka o korzystny rezultat w konfrontacji z brązowymi medalistami drużynowych mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu będzie miał niezwykle trudno. Reprezentanci Strzelca w czterech pierwszych kolejkach rozegrali 16 pojedynków i tylko sześć rozstrzygnęli na swoją korzyść. Aż pięć wygranych zanotował Pavel Platonov, który jest zdecydowanym liderem ekipy z Podkarpacia.
 
W ligowej tabeli obydwa zespoły dzieli pięć miejsc. Dekorglass z dorobkiem dziesięciu punktów sklasyfikowany jest na trzeciej pozycji. Strzelec Frysztak w czterech spotkaniach zainkasował dotychczas trzy "oczka" i sklasyfikowany jest na ósmej lokacie.
 
Niedzielny mecz we Frysztaku rozpocznie się o godzinie 18. Wyniki na żywo z tego spotkania będzie można śledzić na stronie www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył