prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 5 - wtorek, 27 październik 2015 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 3 - 0 Piotr Chodorski
11:5 ; 11:7 ; 11:8
Miroslav Horejsi 3 - 1 Michał Bańkosz
12:10 ; 7:11 ; 11:6 ; 11:8
Jorgen Persson 3 - 0 Adrian Dugiel
11:1 ; 11:5 ; 11:9

Zapowiedź meczu

Zajmujący szóste miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi zespół Palmiarni Zielona Góra we wtorkowy wieczór zmierzy się z czerwoną latarnią rozgrywek - Odrą Metraco SA Miękinia. Gospodarze z Ziemi Lubuskiej liczą na pewną wygraną i dobry występ przede wszystkim Jorgena Perssona.
 
Doświadczony Szwed, który ma w swojej bogatej kolekcji mnóstwo medali najważniejszych światowych imprez, we wtorek po raz pierwszy w tym sezonie założy koszulkę zielonogórskiej drużyny. Persson zastąpi w składzie Palmiarni dobrze radzącego sobie w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego Taku Takakiwę. Dodatkowo skład ekipy z Ziemi Lubuskiej uzupełnia Miroslav Horejsi i Lucjan Błaszczyk.
 
Zajmująca ostatnie miejsce w ligowej tabeli Odra Metraco SA do Zielonej Góry nie jedzie w roli faworyta. Słabe wyniki beniaminka z Dolnego Śląska sprawiają, że zespół prezesa Jerzego Wieczorka czeka w tym sezonie trudna walka o utrzymanie. Mimo tylko dwóch punktów wywalczonych w czterech meczach Wschodzący Białystok Superligi, gracze Odry Metraco SA pokazali niejednokrotnie, że potrafią walczyć z największymi tuzami ligi.
 
W ligowej tabeli wtorkowych rywali dzielą tylko trzy punkty, jednak to zielonogórzanie odnieśli dwa triumfy nad Dekorglassem Działdowo i Kolpingiem Frac Jarosław. Gracze z Dolnego Sląska są z kolei jedyną ekipą we Wschodzący Białystok Superlidze, która jeszcze nie wygrała meczu. Beniaminek zapisał co prawda na swoim koncie dwa "oczka", ale zdobyte za dwie porażki 2:3 z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i Politechniką Rzeszów.
 
Początek wtorkowego starcia w zielonogórskiej hali o godzinie 18. Wyniki na żywo z tego meczu będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył