prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 3 - wtorek, 06 październik 2015 - 18:00
LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia vs GMKS Strzelec Frysztak
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Piotr Chodorski 3 - 0 Mateusz Czernik
11:4 ; 11:8 ; 12:10
Michał Bańkosz 2 - 3 Paweł Platonow
5:11 ; 11:6 ; 7:11 ; 11:9 ; 8:11
Nestor Wasylkowski 1 - 3 Michał Dąbrowski
11:9 ; 7:11 ; 12:14 ; 5:11
Piotr Chodorski 1 - 3 Paweł Platonow
4:11 ; 11:8 ; 10:12 ; 4:11

Zapowiedź meczu

Jeden z najciekawszych meczów 3. kolejki Wschodzący Białystok Superligi zostanie rozegrany w Miękini, w najbliższy wtorek 6. października. Niekoniecznie ze względu na poziom sportowy spotkania, bo rywalizować będą przecież dwie najsłabsze drużyny, ale ze względu na to, że oba są beniaminkami tegorocznych rozgrywek.

 

Pierwsze dwie kolejki pokazały, że bardzo trudno będzie tym zespołom o zdobycie punktów pozwalających na utrzymanie w lidze. Gospodarze z Miękini w pierwszych dwóch meczach wystąpili w młodym, krajowym składzie, ale mimo to byli bardzo blisko sprawienia wielkiej niespodzianki w ianuguracyjnym spotkaniu przeciwko wicemistrzom kraju z Grodziska Mazowieckiego, ulegająć minimalnie 2:3. 

 

Z kolei goście z Frysztaka do pierwszoligowego składu z poprzedniego sezonu, pozyskali Pawla Platonova, który poprzednio występował w Morlinach i AZS Politechnice. Wydaje się, że jest to najbardziej doświadczony tenisista stołowy, biorąc pod uwagę wszystkich zawodników, którzy wystapią we wtorkowymm spotkaniu i to właśnie on ma szansę na wywalczenie dwóch punktów dla swojego teamu z Podkarpacia.

 

Pamiętać warto jednak, że do składu LKS Odry Głoski Metraco SA wpisany jest również Azjata. Bardzo prawdopodobne jest, że chińskie wzmocnienie w postaci Zu Yhou pojawi się właśnie w tym meczu. Trudno snuć spekulacje na temat jego szans z poszczególnymi zawodnikami ze strony rywali, bo do tej pory nie występował jeszcze w Polsce. Właśnie dlatego poziom sportowy, który prezentuje to nadal jedna wielka niewiadoma.

Zarówno gospodarze tego spotkania, jak i goście ze Strzelca Frysztak mają świadomość, że aby utrzymać się we Wschodzący Białystok Superlidze muszą nie tylko zwyciężyć drugiego beniaminka, ale również pokonać jeszcze co najmniej jeden zespół, a zawodnicy tacy jak Białorusin Pawel Platonov, czy Yu Zhou mają w tym pomóc. 

 

Spotkanie 3. kolejki Wschodzący Białystok Superligi pomiędzy LKS Odrą Głoską Metraco SA Miękinią a GMKS Strzelcem Frysztak odbędzie się 6.10.15 o godz. 18:00 w hali sportowej w Głosce, przy ul. Głównej 20. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

 

Redakcja