prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 2 - piątek, 11 wrzesień 2015 - 18:00
MORLINY Ostróda vs GMKS Strzelec Frysztak
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Mikhail Paikov 3 - 1 Michał Dąbrowski
8:11 ; 11:7 ; 11:4 ; 11:9
Adrian Więcek 0 - 3 Paweł Platonow
9:11 ; 5:11 ; 3:11
Robin Devos 3 - 1 Mateusz Czernik
11:7 ; 12:10 ; 7:11 ; 11:3
Mikhail Paikov 3 - 0 Paweł Platonow
11:4 ; 11:6 ; 11:4

Zapowiedź meczu

Dwa zespoły, które przegrały swoje spotkania na inaugurację zmagań we Wschodzący Białystok Superlidze zmierzą się w najbliższy piątek w Ostródzie. Miejscowe Morliny podejmą Strzelca Frysztak w ramach drugiej kolejki. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Starcie tych dwóch ekip, które w opinii ekspertów mają walczyć w tym sezonie o ligowy byt, zapowiada się bardzo ciekawie. Piątkowe spotkanie będzie wyjątkowe dla Pavla Platonova, który jeszcze niedawno występował w ekipie gospodarzy, a teraz zdobywa punkty dla beniaminka z Frysztaka.
 
W pierwszej kolejce korzystniejsze wrażenie pozostawili po sobie reprezentanci Frysztaka, którzy co prawda ulegli Olimpii-Unii Grudziądz, ale potrafili odnieść indywidualne zwycięstwo. Pierwszy, historyczny "punkcik" dla Strzelca w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego padł łupem Platonova, który pokonał Yaroslava Zhmudenkę 3:2. Ostródzianie z kolei na otwarcie rozgrywek ulegli w Toruniu tamtejszej Enerdze-Manekin 0:3. W całym spotkaniu podopieczni Tomasza Krzeszewskiego wygrali zaledwie jednego seta.
 
Odpowiedzialność za wynik w obydwu ekipach spoczywa na barkach zawodników zagranicznych. W szeregach Morlin punkt zdobywać mają głównie zakontraktowani w przerwie wakacyjnej Rosjanin Mikhail Paikov i Belg Robin Devos, a w zespole z Frysztaka Pavel Platonov z Białorusi.
 
Spotkanie drugiej kolejki, w którym Morliny Ostróda zmierzą się ze Strzelcem Frysztak rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Wyniki na żywo z tego starcia będzie można śledzić na żywo na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył