Raport meczowy: Kolejka 12 - wtorek, 14 luty 2017 - 18:00
POLTAREX POGOŃ Lębork vs DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Adam Dosz 3 - 0 Kazuhiro Chan
13:11 ; 11:9 ; 11:4
Daniel Bąk 0 - 3 Daniel Górak
9:11 ; 9:11 ; 5:11
Sławomir Dosz 3 - 0 Artur Michalczyk
11:4 ; 11:2 ; 11:5
Adam Dosz 2 - 1 Daniel Górak
12:10 ; 8:11 ; 12:10

Zapowiedź meczu

Konfrontacja Poltarex Pogoni Lębork z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki zakończy 12. kolejkę LOTTO Superligi. Spotkanie zostanie rozegrane we wtorek o godzinie 18.
 
Wtorkowy meczu można określić jako starcie Dawida z Goliatem. Gospodarze zajmują ostatnie miejsce po pierwszej rundzie i do swojego najbliższego rywala z Grodziska Mazowieckiego tracą aż 14 punktów. Podopieczni Tomasza Redzimskiego pierwszą rundę LOTTO Superligi zakończyli na fotelu lidera, jednak po niedzielnej wygranej Unii AZS AWFiS Gdańsk nad Energą-Manekin Toruń 3:0 spadli na drugie miejsce.
 
Działacze beniaminka z Lęborka już zapowiedzieli, że w pojedynku z Dartomem Bogorią wystąpią w krajowym składzie z braćmi Adamem i Sławomirem Dosz oraz kapitanem Danielem Bąkiem. Warto jednak zauważyć, że taki "zestaw" dał zespołowi Wojciecha Potrykusa dwa zwycięstwa w tym sezonie. Poltarex Pogoń w krajowym składzie pokonała Fibrain G2A AZS Politechnikę Rzeszów 3:2 oraz wygrała na wyjeździe z Morlinami Ostróda 3:1.
 
O ile skład gospodarzy wtorkowego meczu jest wszystkim znany, o tyle ciężko przewidzieć, kogo wystawi na pierwszy mecz drugiej rundy LOTTO Superligi trener gości Tomasz Redzimski. Pewniakami do gry są Daniel Górak i Panagiotis Gionis. Kto będzie wspierał polsko-grecki duet? W szerokim składzie uczestnika Ligi Mistrzów są Gao Ning, Masaki Yoshida, Kazuhiro Chan, Jeoung Youngsik i Oh Sang Eun. Dotychczas w polskiej lidze grodziszczanie najczęściej korzystali z usług Yoshidy, który z sześciu spotkań wygrał pięć.
 
Ostatnie spotkanie 12. kolejki LOTTO Superligi pomiędzy Poltarex Pogonią Lębork a Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki rozpocznie się we wtorek o godzinie 18. Wstęp wolny.
 
Mateusz Przybył