prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 20 - środa, 05 kwiecień 2017 - 16:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs DOJLIDY Białystok
2
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Gustavo Tsuboi 3 - 1 Aliaksandr Khanin
11:6 ; 11:7 ; 10:12 ; 11:9
Jakub Kosowski 0 - 3 Zeng Yi Wang
8:11 ; 9:11 ; 6:11
Dmitrij Prokopcov 3 - 1 Paweł Platonow
4:11 ; 11:9 ; 11:8 ; 11:8
Gustavo Tsuboi 0 - 2 Zeng Yi Wang
3:11 ; 9:11
Jakub Kosowski 1 - 2 Aliaksandr Khanin
10:12 ; 11:1 ; 9:11

Zapowiedź meczu

W ubiegłym sezonie był liderem jarosławskiego klubu, a teraz zdobywa punkty dla jednego z rywali w LOTTO Superlidze. Wang Zeng Yi, bo o nim mowa, pojawi się w środowy wieczór w Jarosławiu, aby zagrać w meczu Dojlid Białystok z miejscowym Kolpingiem Frac. Początek spotkania o godzinie 16.

Jeszcze kilka tygodni temu obydwa zespoły w ligowej tabeli dzieliła znacząca różnica punktowa. Dzięki doskonałym występom w ostatnich meczach, jarosławianie tracą już tylko jedno "oczko" do beniaminka ze stolicy Podlasia i przy ewentualnym triumfie w środowym meczu, wyrzedzą ekipę Piotra Anchima w tabeli.
 
Dojlidy Białystok mają za sobą serię trzech spotkań bez zwycięstwa. "Wang Zeng Yi i spółka" przegrali z 3S Polonią Bytom 2:3, Dekorglassem Działdowo 2:3 oraz Unią AZS AWFiS Gdańsk 0:3. Słabsza postawa w tych meczach sprawiła, że białostocczanie spadli na ósme miejsce w tabeli. 
 
Liderem beniaminka w LOTTO Superlidze jest były zawodnik Kolpingu Frac - Wang Zeng Yi. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro wygrał dotychczas 14 z 25 pojedynków. Wyższy procent skuteczności w Dojlidach ma tylko Ho Kwan Kit z Hongkongu, jednak z jego usług działacze beniaminka korzystają bardzo rzadko. Skład podlaskiego klubu uzupełniają Białorusini - Pavel Platonov i Aliaksandr Khanin.
 
Po czterech zwycięstwach z rzędu w szeregach jarsławskiego zespołu pojawiła się iskierka nadziei na awans do fazy play off. Na pięć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej Kolping Frac ma tylko cztery punkty straty do czwartego w tabeli zespołu Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Ewentualny triumf nad Dojlidami Białystok może sprawić, że ekipa z Podkarpacia nie tylko zapewni sobie utrzymanie w LOTTO Superlidze, ale zrobi także ogromny krok w kierunku walki o medale!
 
źródło: kolping-frac-jaroslaw.pl