prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 9 - piątek, 30 grudzień 2016 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs AZS AWFIS BALTA Gdańsk
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Gustavo Tsuboi 1 - 3 Wang Yang
9:11 ; 11:8 ; 10:12 ; 10:12
Jakub Kosowski 1 - 3 Kaii Yoshida
11:6 ; 8:11 ; 8:11 ; 9:11
Dmitrij Prokopcov 3 - 2 Patryk Zatówka
9:11 ; 11:6 ; 11:6 ; 10:12 ; 11:7
Gustavo Tsuboi 0 - 2 Kaii Yoshida
4:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

W piątkowy wieczór w Jarosławiu dojdzie do starcia medalistów LOTTO Superligi z poprzedniego sezonu. Miejscowy Kolping Frac podejmie Unię AZS AWFiS Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.
 
W porównaniu do poprzedniego sezonu, do większych zmian personalnych doszło w Jarosławiu. Działacze Kolpingu Frac wymienili cały skład, kontraktując Brazylijczyka Gustavo Tsuboi, Czecha Dmitrija Prokopcova i Jakuba Kosowskiego. W Gdańsku zdecydowali się podpisać umowę z Mattiasem Oversjo, który wcześniej występował w szwedzkiej ekstraklasie.
 
Po ośmiu kolejkach LOTTO Superligi Unia AZS AWFiS Gdańsk zajmuje drugiem miejsce w tabeli z dorobkiem 17. punktów. Zespół Piotra Szafranka traci cztery "oczka" do liderującej Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna z Mazowsza rozegrała jedno spotkanie więcej od zespołu z Pomorza. 
 
Pierwszej części rozgrywek na pewno do udanych nie mogą zaliczyć podopieczni Kamila Dziukiewicza. Kolping Frac zgromadził dotychczas osiem punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Strata do dziewiątego w klasyfikacji zespołu z Torunia wynosi jednak tylko dwa "oczka" i ewentualny triumf jarosławian nad Unią AZS AWFiS Gdańsk pozwoli zespołowi z Podkarpacia opuścić ostatnią pozycję.
 
Siła obydwu ekip opiera się na zawodnikach zagranicznych. Liderami gdańskiej Unii są Słowak Wang Yang oraz Japończyk Kaii Konishi. Najskuteczniejszym zawodnikiem w Kolpingu Frac jest z kolei Brazylijczyk Gustavo Tsuboi, który wygrał sześć pojedynków. 
 
Starcie Kolpingu Frac Jarosław z Unią AZS AWFiS Gdańsk rozpocznie się w piątek o godzinie 18. 
 
Mateusz Przybył