prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 5 - sobota, 19 listopad 2016 - 16:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs DEKORGLASS Działdowo
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 3 - 2 Patryk Chojnowski
8:11 ; 8:11 ; 11:1 ; 11:3 ; 11:2
Miroslav Horejsi 1 - 3 Jiri Vrablik
8:11 ; 5:11 ; 12:10 ; 6:11
Marco Golla 1 - 3 Wenliang Xu
11:7 ; 4:11 ; 9:11 ; 7:11
Lucjan Błaszczyk 1 - 2 Jiri Vrablik
4:11 ; 11:9 ; 10:12
Miroslav Horejsi 0 - 0 Patryk Chojnowski

Zapowiedź meczu

Sobotnie spotkanie, zamykające 5. kolejkę LOTTO Superligi, rozpocznie się o godzinie 16:00 w Zielonej Górze. Zespół Palmiarni, którego liderem jest Lucjan Błaszczyk, podejmie KS Dekorglass Działdowo.

 

Jak do tej pory, obie drużyny spisują się w LOTTO Superlidze nieco poniżej oczekiwań. ZKS Palmiarnia na pewno nie liczyła na ostatnie miejsce w tabeli po czterech ligowych kolejkach. Tym bardziej wicemistrzowie kraju sprzed roku nie mogą być zadowoleni z aktualnej ósmej pozycji w zestawieniu.

 

To jeszcze za wcześnie, aby spekulować, bo przed nami dopiero półmetek pierwszej rundy, ale takie niespodziewane porażki, jak wyniki Działdowa - 1:3 z Morlinami Ostróda czy 2:3 z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów, mogą jedynie świadczyć o sile wszystkich ekip, nie tylko tych uznawanych za faworytów do fazy play-off.

 

Jeśli gospodarze chcą wspinać się na wyższe szczeble LOTTO Superligi, to i w sobotniej konfrontacji z wicemistrzami kraju, mogą poszukać punktów. Bardzo prawdopodobne, że Palmiarnia ściągnie posiłki w postaci Taku Takakiwy. W przypadku, kiedy zielonogórzanie wystąpiliby w składzie z Lucjanem Błaszczykiem, Miroslavem Horejsim i właśnie Takakiwą, wzrastają ich szanse na równą grę, a nawet zwycięstwo z Dekorglassem.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie Taku Takakiwy z Kenji Matsudairą. Obaj Azjaci mogą zafundować kibicom wielkie emocje i tenis stołowy na najwyższym światowym poziomie. Matsudaira to aktualnie drugi zawodnik indywidualnego rankingu LOTTO Superligi. Mimo porażek z Danielem Bąkiem i Mikhailem Paikovem, jest to bardzo mocny zawodnik w składzie Piotra Kołacińskiego.

 

Spotkanie 5. kolejki LOTTO Superligi, pomiędzy ZKS Palmiarnią a Dekorglassem Działdowo rozpocznie się w sobotę 19. listopada o godzinie 16:00.   Zapraszamy do śledzenia tego spotkania na www.superliga.com.pl oraz poprzez aplikację mobilną Table Tennis Superliga Live.