prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 12 - piątek, 10 luty 2017 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs DEKORGLASS Działdowo
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Dmitrij Prokopcov 0 - 3 Jiri Vrablik
8:11 ; 9:11 ; 9:11
Jakub Kosowski 1 - 3 Chun Ting Wong
5:11 ; 8:11 ; 11:9 ; 6:11
Gustavo Tsuboi 3 - 2 Patryk Chojnowski
9:11 ; 5:11 ; 11:8 ; 11:4 ; 11:9
Dmitrij Prokopcov 0 - 2 Chun Ting Wong
8:11 ; 13:15

Zapowiedź meczu

Po krótkiej przerwie do Jarosławia wracają rozgrywki LOTTO Superligi. W najbliższy piątek miejscowy Kolping Frac podejmie Dekorglass Działdowo. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.
 
Faworytem meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej są wicemistrzowie Polski z Warmii i Mazur. Działdowianie są znacznie wyżej notowani w ligowej tabeli od swojego piątkowego rywala. Podopieczni Piotra Kołacińskiego zgromadzili dotychczas 21 punktów i tracą tylko trzy "oczka" do liderującej Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Aż o dziewięć punktów mniej mają w swoim dorobku tenisiści stołowi jarosławskiego Kolpingu Frac, którzy dzięki wygranej w derbach Podkarpacia na zakończenie pierwszej rundy opuścili strefę spadkową LOTTO Superligi.
 
Wszystko wskazuje na to, że Dekorglass na Podkarpacie przyjedzie bez swoich azjatyckich armat. W mediach pojawiły się jednak informacje, że działacze wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu starają się "ściągnąć" na dwa pierwsze mecze rundy rewanżowej Wong Chun Tinga, jednak czy im się to uda - nie wiadomo. Jeśli zespół z Działdowa zawita na piątkowy mecz w składzie Jiri Vrablik, Patryk Chojnowski i Xu Wenliang, to może się okazać, że miejscowi nie są bez szans w starciu z trzecim zespołem LOTTO Superligi.
 
Jeśli podopieczni Kamila Dziukiewicza myślą o wywalczeniu punktów w piątkowym spotkaniu, to swoje znakomite występy z początku sezonu musi sobie przypomnieć Gustavo Tsuboi. Brazylijczyk z szesciu pierwszych spotkań wygrał pięć pojedynków. Niestety dla kibiców jarosławskiego zespołu, z meczu na mecz gracz z Ameryki Południowej spisywał się słabiej. Wiele zależeć będzie także od postawy Dmitrija Prokopcova i Jakuba Kosowskiego.
 
Rewanżowe starcie Kolpingu Frac Jarosław z Dekorglassem Działdowo rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Transmisję na żywo z jarosławskiej hali śledzić będzie można na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył