prev
 • 07 Kwi
  16:00
 • 07 Kwi
  18:00
 • 09 Kwi
  16:00
 • 11 Kwi
  18:00
 • 23 Maj
  15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 4 - piątek, 07 październik 2016 - 18:00
3S POLONIA Bytom vs PALMIARNIA Zielona Góra
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Tomas Konecny 3 - 0 Lucjan Błaszczyk
11:3 ; 11:7 ; 11:7
Paweł Chmiel 1 - 3 Taku Takakiwa
6:11 ; 11:8 ; 4:11 ; 15:17
Robert Floras 3 - 0 Miroslav Horejsi
11:4 ; 11:6 ; 11:4
Tomas Konecny 2 - 1 Taku Takakiwa
6:11 ; 11:5 ; 13:11

Zapowiedź meczu

Piątek 7. października to czas na kolejne spotkanie LOTTO Superligi w Bytomiu. 3S Polonia podejmie przed własną publicznością ZKS Palmiarnię Zielona Góra i ma szansę na umocnienie swoje pozycji w ligowej tabeli.

Zapowiadając ten mecz, nasuwa się jedno stwierdzenie. To będzie rywalizacja pomiędzy Tomasem Konecnym a Lucjanem Błaszczykiem. Mimo, że po trzech kolejkach, to podopieczni Michała Napierały zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli, a Palmiarnia plasuje się na 9. miejscu, to wynik piątkowego spotkania nie jest przesądzony. Bardzo dużo zależy od obecności w składzie zielonogórzan, Japończyka - Taku Takakiwy.


 

To właśnie z nim w składzie, ZKS Palmiarnia pokonała w ostatnim spotkaniu PKS Kolping Frac Jarosław 3:2. Pojedynkiem, na który najbardziej czekają kibice jest zdecydowanie rywalizacja lidera gospodarzy Tomasa Konecnego z nieustannie uważanym za lidera Palmiarni, Lucjanem Błaszczykiem. Ten pierwszy przyzwyczaił nas do wysokiej formy w każdym meczu i do tego, że to w nim Michał Napierała pokładać może pokładać największe nadzieje na zdobywane punkty. Z kolei Lucjan Błaszczyk z każdym kolejnym sezonem pokazuje, że nie zamierza szybko pożegnać się z rakietką.

 

W jednym z ostatnich wywiadów podczas wydarzenia Pingpongowy Nowy Świat powiedział, że będzie grał dopóki tenis stołowy sprawia mu przyjemność. Mało tego, były reprezentant Polski cały czas urozmaica swoją grę, choćby o nowe serwisy, bo jak sam twierdzi, przez całą karierę należy doskonalić swoją technikę jak i różnorodność zagrań. Tylko w taki sposób, można przez wiele lat rywalizować z najlepszymi na świecie zawodnikami.


 

Warto te cenne rady, jednego z najlepszych polskich tenisistów stołowych, wziąć do siebie i kierować się nimi w codziennym treningu. Z pewnością Lucjan Błaszczyk może wywalczyć w Bytomiu dwa punkty, a bardzo ważne jest to, kto z zawodników Palmiarni wystąpi na pozycji numer trzy. Czy będzie to np. Kamil Nalepa lub Marco Golla, czy może jednak Miroslav Horejsi. W przypadku występu któregoś z młodszych zawodników, przewagę na dzień dobry mają gospodarze spotkania w Bytomiu. Natomiast jeśli do zespołu dołączy Taku Takakiwa, który prawdopodobnie wystąpi na pozycji jeden lub dwa, wówczas „trójka” będzie już zdecydowanie groźniejsza.


 

Początek spotkania 4. kolejki w Bytomiu w piątek 7. października o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl.