prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 22 - wtorek, 10 maj 2016 - 18:00
LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Piotr Chodorski 3 - 1 Bartosz Such
8:11 ; 13:11 ; 18:16 ; 11:5
Michał Bańkosz 1 - 3 Zeng Yi Wang
11:13 ; 9:11 ; 11:8 ; 10:12
Nestor Wasylkowski 1 - 3 Robert Floras
5:11 ; 7:11 ; 11:9 ; 2:11
Piotr Chodorski 2 - 3 Zeng Yi Wang
11:5 ; 7:11 ; 6:11 ; 11:8 ; 9:11

Zapowiedź meczu

Tenisiści stołowi Odry Metraco SA Miękinia w najbliższy wtorek rozegrają ostatnie spotkanie we Wschodzący Białystok Superlidze. Beniaminek z Dolnego Śląska, który jako jedyny w tym sezonie nie wygrał meczu, zmierzy się z walczącym o tytuł drużynowego mistrza Polski Kolpingiem Frac Jarosław.
 
Faworyta spotkania nie trudno wskazać. Jest nim drużyna prowadzona przez Kamila Dziukiewicza. Jarosławianie będą się starali wygrać na Dolnym Śląsku, bo ewentualna porażka może zepchnąć ich na czwarte miejsce w tabeli i doprowadzi do konfrontacji w półfinale ligi z Olimpią-Unią Grudziądz. 
 
Porównując składy obydwu ekip, wyraźnie widać większą siłę rażenia po stronie gości. Wang Zeng Yi, Robert Floras i Bartosz Such to czołowi zawodnicy naszego kraju. Dodatkowo popularny "Wandżi" po raz drugi w swojej karierze zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie, co z pewnością jest dodatkową motywacją do jeszcze cięższych treningów. Gwiazd brakuje za to w składzie Odry Metraco SA. Drużyna Błażeja Sucha jest złożona w tym sezonie z młodych zawodników, dla których występy we Wschodzący Białystok Superlidze są prawdziwą szkołą tenisa stołowego.
 
Pierwsza w tym sezonie konfrontacja Kolpinga Frac Jarosław z Odrą Metraco SA Miękinia zakończyła się pewnym zwycięstwem ekipy z Podkarpacia 3:0. Gracze beniaminka w całym meczu wygrali zaledwie dwa sety, a ich autorami byli Michał Bańkosz i Nestor Wasylkowski. Pierwszy uległ w czterech setach Robertowi Florasowi, a drugi przegrał w identycznych rozmiarach z Bartoszem Suchem. Trzecie "oczko" dla zespołu Kamila Dziukiewicza zainkasował Wang Zeng Yi, który w trzech szybkich setach uporał się z Piotrem Chodorskim.
 
Początek wtorkowego starcia drużyn z Miękini i Jarosławia zaplanowano na godzinę 18. Wyniki na żywo z tej konfrontacji będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył