prev
  • 09 Kwi
    16:00
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 17 - czwartek, 10 marzec 2016 - 18:00
3S POLONIA Bytom vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
2
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Tomas Konecny 3 - 2 Robert Floras
7:11 ; 7:11 ; 11:6 ; 12:10 ; 11:6
Paweł Chmiel 0 - 3 Zeng Yi Wang
8:11 ; 6:11 ; 7:11
Niagol Stoyanov 3 - 2 Bartosz Such
5:11 ; 11:5 ; 11:1 ; 5:11 ; 11:8
Tomas Konecny 0 - 3 Zeng Yi Wang
7:11 ; 7:11 ; 5:11
Paweł Chmiel 1 - 3 Robert Floras
10:12 ; 11:6 ; 3:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

Zdecydowanym hitem 17. kolejki Wschodzący Białystok Superligi jest spotkanie w Bytomiu, gdzie miejscowa 3S Polonia podejmie Kolpinga Frac Jarosław. Obie drużyny walczą o pewną pozycję w strefie play-off, więc mecz na Śląsku zapowiada się bardzo ciekawie. Spotkanie na żywo pokaże telewizja Sportklub. Początek o godzinie 18:00.
 
 
Gospodarze czwartkowego spotkania uzbierali do tej pory 33. punkty, co daje im czwartą pozycję w ligowej tabeli.  Rywale podopiecznych Michała Napierały mają na koncie cztery punkty więcej i plasują się na trzecim miejscu. 
 
 
W przypadku wygranej gości z Jarosławia, ich przewaga nad czwartym zespołem znacznie wzrośnie. Jeśli za trzy punkty wygrają gospodarze, nie zrównają się mimo to z zespołem Kamila Dziukiewcza, bo zabraknie im jednego oczka. Natomiast nadal będą mieć przewagę nad piątą drużyną w tabeli, którą aktualnie jest Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Nawet w przypadku zwycięstwa Dartomu Bogorii za komplet punktów.
 
W przypadku, kiedy 3S Polonia Bytom nie zdobędzie ani jednego punktu w spotkaniu z Kolpingiem Fracem, a Dartom Bogoria zwycięży za trzy, wówczas grodziszczanie wskoczą na czwartą pozycję, a 3S Polonia spadnie poza strefę play-off. Kiedy podopieczni Michała Napierały zdobędą choć jeden punkt w czwartowym meczu, a Dartom Bogoria zwycięży za trzy, wtedy te dwie drużyny będą mieć taką samą liczbę punktów po 17. serii spotkań Wschodzący Białystok Superligi.
 
 
Analizując sytuację 3S Polonii Bytom i Kolpinga Fraca Jarosław, czwartkowy mecz wydaje się zdecydowanie ważniejszy dla gospodarzy ze Śląska. 
 
 
W pierwszej rundzie, lepsi byli zawodnicy PKS Kolpinga Frac, którzy pokonali przed własną publicznością 3S Polonię Bytom 3:1. Wtedy to świetny mecz rozegrał Robert Floras, zdobywając dwa punkty i pokonując 3:2 Pawła Chmiela raz 3:0 Tomasa Konecnego. Trzeci punkt dorzucił Wag Zeng Yi, który zwyciężył Konecnego 3:1. Jedyny punkt dla 3S Polonii wywalczył Włoch - Niagol Stoyanov, który bez straty seta pokonał Bartosza Sucha.
 
 
W czwartkowym spotkaniu najciekawiej zapowiada się rywalizaja Tomasa Konecnego z Wang Zeng Yi. Jak przystało na liderów, to głównie na nich spoczywa ciężac gry. Kilka miesięcy bardzo dobrze zagrał Robert Floras, ale drugi taki mecz, gdzie szybko 3:0 pokonuje się Tomasa Konecnego, będzie bardzo trudny do zrealizowania.
 
 
 
Zastanawia dyspozycja zarówno Konecnego, Stoyanova jak i Wang Zeng Yi, którzy kilka dni temu brali jeszcze udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Malezji. Na pewno trudno w tak krótkim czasie, w pełni zregenerować siły, ale czy udało się to tenisistom stołowym z Bytomia i Jarosławia, przekonamy się już w najbliższy czwartek.
 
 
Jedno jest pewne, czwartkowe spotkanie w Bytomiu to niezwykle ważny dzień dla 3S Polonii, której celem jest przecież awans do fazy play-off. Jeśli tak ma być, to podopieczni Michała Napierały potrzebują cennych punktów zdobytych 10go marca.
 
Początek meczu o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl. www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live. Transmisja na żywo w Sportklubie.