prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 15 - środa, 10 luty 2016 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs ENERGA MANEKIN Toruń
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Zeng Yi Wang 3 - 1 Cazuo Matsumoto
11:9 ; 3:11 ; 11:9 ; 11:8
Robert Floras 3 - 0 Chen Weixing
11:9 ; 11:8 ; 11:7
Bartosz Such 3 - 2 Konrad Kulpa
8:11 ; 11:5 ; 11:8 ; 7:11 ; 11:9

Zapowiedź meczu

Kolping Frac Jarosław podejmie w środowy wieczór rozpędzoną Energę-Manekin Toruń w 15. kolejce Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych. Pierwsze starcie tych ekip trzymało w napięciu do ostatniej akcji i wiele wskazuje na to, że także i tym razem tak będzie.
 
Środowi rywale są w ostatnich tygodniach w wysokiej dyspozycji. Podopieczni Kamila Dziukiewicza wygrali cztery spotkania z rzędu i z dorobkiem 32. punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Jeszcze lepszym rekordem meczów bez porażki legitymują się torunianie, którzy od sześciu pojedynków są niepokonani w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Dobre wyniki sprawiły, że torunianie nadal mają realne szanse na awans do fazy play off.
 
Pierwsza konfrontacja Kolpinga Frac z Energą-Manekin w Grodzie Mikołaja Kopernika była jednym z bardziej emocjonujących spotkań w pierwszej rundzie. Zespół z Podkarpacia zwyciężył 3:2, a losy meczu ważyły się do ostatnich piłek. W piatej partii dnia, Robert Floras pokonał Cazuo Matsumoto 3:2, w ostatnim secie zwyciężając 18:16!
 
Ozdobą środowego widowiska powinno być spotkanie Wanga Zeng Yi i Chena Weixinga, którzy w ostatnim czasie znajdują się w bardzo dobrej formie. Popularny "Wandżi" w drugiej rundzie jeszcze nie znalazł pogromcy, a doświadczony Austriak z dziesięciu ostatnich pojedynków wygrał aż dziewięć z nich!
 
Początek meczu pomiędzy Kolpingiem Frac Jarosław a Energą-Manekin Toruń zaplanowano na godzinę 18. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.
 
Mateusz Przybył