prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 13 - poniedziałek, 11 styczeń 2016 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 0 - 3 Bartosz Such
6:11 ; 12:14 ; 9:11
Kamil Nalepa 1 - 3 Zeng Yi Wang
11:4 ; 8:11 ; 8:11 ; 6:11
Miroslav Horejsi 3 - 2 Robert Floras
11:9 ; 11:9 ; 9:11 ; 9:11 ; 11:2
Lucjan Błaszczyk 1 - 3 Zeng Yi Wang
11:4 ; 8:11 ; 8:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

Kolping Frac Jarosław po zwycięstwie nad Politechniką Rzeszów 3:1 awansował na trzecie miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Jeśli podopieczni Kamila Dziukiewicza zamierzają zagrać w fazie play off, to w kolejnych spotkaniach muszą powięszkać swój dorobek punktowy. Szansę na wywalczenie kolejnych "oczek" jarosławianie będą mieli już w poniedziałek.
 
Brązowi medaliści drużynowych mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu przyjadą bowiem do Zielonej Góry, gdzie zmierzą się z tamtejszą Palmiarnią. Zespół z Ziemi Lubuskiej po dobrym starcie sezonu w ostatnich meczach spisuje się przeciętnie. Zielonogórzanie przegrali pięć pojedynków z rzędu i z kolejki na kolejkę zajmują coraz niższe miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Główny powodem porażek Palmiarni jest brak w składzie Japończyka Taku Takakiwy i Szweda Jorgena Perssona. W ich miejsce sztab szkoleniowy zielonogórskiej drużyny posyłał do gry młodych graczy, którzy dopiero zbierają doświadczenie ligowe.
 
Niepowodzeniami Palmiarni nie zamierzają się przejmować w Jarosławiu. Po 12. kolejkach reprezentanci Kolpinga Frac są na dobrej drodze do awansu do fazy play off po zakończeniu sezonu zasadniczego. Ekipa Kamila Dziukiewicza jest jedyną z czołówki, która w aktualnej kampanii występuje tylko w krajowym zestawieniu. Jak widać na przykładzie jarosławian, o medale we Wschodzący Białystok Superlidze można walczyć także rodzimymi tenisistami stołowymi.
 
Mimo, że obydwa zespoły walczą w tym sezonie o zupełnie innej cele, to kibice powinni być świadkami wielu emocji. Niezwykle ciekawie zapowiada się konfrontacja Wanga Zeng Yi z Lucjanem Błaszczykiem. Jeszcze kilka sezonów temu obydwaj zawodnicy zdobywali wspólnie medale na międzynarodowych turniejach w grze podwójnej, a teraz przyjdzie im stanąć po przeciwnych stronach stołu (nie po raz pierwszy zresztą).
 
Poniedziałkowe starcie Palmiarni Zielona Góra z Kolpingiem Frac Jarosław rozpocznie się o godzinie 18. Relacja z meczu w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live i na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył