prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 12 - piątek, 08 styczeń 2016 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Zeng Yi Wang 3 - 0 Tomislav Kolarek
11:9 ; 11:5 ; 11:2
Bartosz Such 2 - 3 Mateusz Gołębiowski
11:5 ; 8:11 ; 11:8 ; 6:11 ; 7:11
Robert Floras 3 - 0 Tomasz Lewandowski
11:5 ; 11:6 ; 11:9
Zeng Yi Wang 3 - 0 Mateusz Gołębiowski
11:7 ; 11:6 ; 11:4

Zapowiedź meczu

Pojedynek dwóch lokalnych rywali rozpocznie drugą rundę Wschodzący Białystok Superligi na Podkarpaciu. Zajmujący czwarte miejsce po pierwszej części sezonu Kolping Frac Jarosław w derbach województwa podejmie AZS Politechnikę Rzeszów. 
 
Z trzech drużyn z Podkarpacia występujących w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego, zdecydowanie najlepiej radzą sobie jarosławianie. Brązowi medaliści z poprzedniego sezonu po 11. kolejkach zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów i tracą sześć "oczek" do liderującej drużyny z Grudziądza. Aż 16 punktów mniej w rundzie jesiennej Wschodzący Białystok Superligi uzbierali rywale zespołu Kamila Dziukiewicza w piątkowym meczu, tenisiści stołowi rzeszowskiej Politechniki. Zespół grającego trenera Tomasza Lewandowskiego przed rozpoczęciem rundy rewanżowej zajmuje dziesiąte miejsce i ma trzy "oczka" przewagi nad będącym w strefie spadkowej Strzelcem Frysztak.
 
Faworytem piątkowego spotkania są jarosławianie, którzy w tym sezonie celują w awans do fazy play off. Gracze Kolpinga Frac już raz w aktualnej kampanii pokonali ekipę z Rzeszowa. Na inaugurację rozgrywek "Wandżi i spółka" pokonali Politechnikę w jej własnej hali 3:0. Za jarosławianami przemawia także fakt, że w dwóch ostatnich sezonach nie stracili punktów w konfrontacjach z zespołem ze stolicy województwa podkarpackiego.
 
Porównując składy obydwu ekip wyraźnie widać, że Politechnice brakuje zdecydowanego lidera. Najlepszy zawodnik rzeszowian w pierwszej części sezonu - Tomasz Lewandowski wygrał 7 z 14 pojedynków. Bilans ten słabo wygląda na tle graczy Kolpinga Frac, bowiem Bartosz Such, który jest trzecim graczem w talii Kamila Dziukiewicza, legitymuje się dodatnim bilansem gier (7 zwycięstw, 5 porażek).
 
Piątkowe derby Podkarpacia rozpoczynają się o godzinie 18, a wyniki na żywo z tego spotkania będzie można obserwować na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył