prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - sobota, 21 listopad 2015 - 18:00
GMKS Strzelec Frysztak vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 0 - 3 Robert Floras
8:11 ; 4:11 ; 7:11
Michał Dąbrowski 0 - 3 Zeng Yi Wang
12:11 ; 6:11 ; 6:11
Mateusz Czernik 1 - 3 Bartosz Such
4:11 ; 11:9 ; 6:11 ; 10:12

Zapowiedź meczu

GMKS Strzelec Frysztak podejmie w najbliższą sobotę jednego z faworytów do awansu do fazy play off Wschodzący Białystok Superligi - Kolping Frac Jarosław. Początek spotkania w hali przy ulicy Wybickiego 25 we Frysztaku o godzinie 18.
 
Derby Podkarpacia, bo do takich dojdzie w sobotę, mają jednego zdecydowanego faworyta i jest nim ekipa gości. Jarosławianie występują w tym sezonie w krajowym zestawieniu, ale nie przeszkadza im to w skutecznej rywalizacji z pozostałymi ekipami. Po siedmiu kolejkach podopieczni Kamila Dziukiewicza z dorobkiem 14 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Aż dziesięć "oczek" mniej mają na swoim koncie zawodnicy Strzelca. 
 
Na półmetku pierwszej części rozgrywek w szeregach beniaminka na pierwszy plan wysuwa się postawa Pavla Platonova. Białorusin jest jedynym zawodnikiem w kadrze Strzelca Frysztak, który wygrał ponad połowę pojedynków. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach pingpongiści z Frysztaka wygrywali w dziewięciu przypadkach. Aż siedem z tych zwycięstw odniósł Platonov. Ta statystyka dobitnie obrazuje, jak trudno zdobywa się punkty w tym sezonie beniaminkowi z Podkarpacia.
 
Wydaje się, że jarosławianie nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem triumfu w sobotni wieczór. Każdego z podopiecznych Kamila Dziukiewicza stać na pokonanie Pavla Platonova, lidera beniaminka. Raczej bez szans w starciach z Bartoszem Suchem, Robertem Florasem i Wangiem Zeng Yi pozostają krajowi gracze Strzelca. Należy jednak pamiętać, że w przeszłości popularnego "Wandżiego" na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym pokonał Michał Dąbrowski.
 
Spotkanie Strzelca Frysztak z Kolpingiem Frac Jarosław w ramach ósmej kolejki Wschodzący Białystok Superligi rozpocznie się w sobotę o godzinie 18. Wszystkich, którzy nie będą mogli się pojawić na hali, zapraszamy do śledzenia relacji live scoore na stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył