prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 7 - wtorek, 17 listopad 2015 - 18:00
DEKORGLASS Działdowo vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Peng Tang 3 - 1 Bartosz Such
11:8 ; 11:7 ; 4:11 ; 11:7
Patryk Chojnowski 3 - 2 Zeng Yi Wang
12:10 ; 11:9 ; 9:11 ; 11:13 ; 12:10
Jiri Vrablik 3 - 1 Robert Floras
11:6 ; 9:11 ; 11:8 ; 8:11

Zapowiedź meczu

Na ten mecz czekali kibice Wschodzący Białystok Superligi. We wtorek w Działdowie dojdzie do hitowego spotkania siódmej kolejki w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Na przeciwko siebie staną przy pingpongowym stole zespoły Dekorglassu i Kolpinga Frac Jarosław. Emocji i zagrań na najwyższym światowym poziomie z pewnością nie zabraknie!
 
Dekorglass Działdowo miał w tym sezonie być jedną z czołowych ekip na krajowym podwórku i w pierwszej części sezonu podopieczni Piotra Kołacińskiego potwierdzili przynależność do czołówki. Ekipie z Warmii i Mazur przytrafiły się jednak dwie wpadki (porażki z Palmiarnią Zielona Góra 2:3 i 3S Polonią Bytom 1:3), które sprawiły, że działdowianie zajmują aktualnie "dopiero" czwarte miejsce z dorobkiem 13 punktów. 
 
Dobrze w tym sezonie przy ligowych stołach radzą sobie także gracze Kolpinga Frac Jarosław. Działacze zespołu z Podkarpacia w przerwie letniej postawili na polskich zawodników. Zakontraktowanie Roberta Florasa i Bartosza Sucha przyniosło efekt. Szczególnie ten pierwszy stał się obok Wanga Zeng Yi, liderem jarosławian. Aktualnie Kolping Frac wyprzedza swojego wtorkowego przeciwnika o jedno "oczko" w tabeli Wschodzący Białystok Superligi.
 
Mimo, że do hitowego starcia w Działdowie pozostało niewiele czasu, to nie wiadomo, na którego z Azjatów zdecyduje się trener Piotr Kołaciński. Dotychczas w polskiej lidze występował tylko Tang Peng, który przegrał tylko jedno spotkanie (z Tomasem Konecnym). W obwodzie pozostają także Wong Chun Ting i Maharu Yoshimura. Warto dodać, że cała trójka w połowie grudnia weźmie udział w ITTF World Tour Grand Finals.
 
O ile gospodarze wtorkowego spotkania mogą być spokojni o zdobycze punktowe swojego lidera, o tyle z niepokojem spoglądają na poczynania Jiri Vrablika i Patryka Chojnowskiego. Zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie decydowali o sile Dekorglassu, w aktualnie trwającej kampanii legitymują się ujemnymi bilansami. 
 
Hitowo zapowiadająca się konfrontacja Dekorglassu Działdowo z Kolpingiem Frac Jarosław rozpocznie się we wtorek o godzinie 18. Transmisja na żywo z tego meczu na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl oraz w SportKlubie.
 
Mateusz Przybył