prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 14 - miejsca 7-12 - środa, 11 marzec 2015 - 18:00
DOJLIDY Białystok vs LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Bogusław Koszyk 3 - 2 Alan Woś
5:11 ; 13:11 ; 15:13 ; 11:8 ; 13:11
Piotr Chmiel 3 - 0 Leonardo Mutti
13:11 ; 11:6 ; 15:13
Meng Zhen 3 - 0 Łukasz Nadolski
11:9 ; 11:9 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Rozgrywki Wschodzący Białystok Superligi po raz ostatnim w tym sezonie w najbliższą środę zagoszczą do Białegostoku. W meczu grupy spadkowej miejscowe Dojlidy podejmą dobrze radzącą sobie na krajowym podwórku Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 18.

 

Faworyt tego spotkania? Bez dwóch zdań jest nim ekipa gości. Zespół grającego trenera Zbigniewa Leszczyńskiego do ostatnich "piłek" walczył o awans do grupy mistrzowskiej i nie wiele zabrakło, aby teraz toczył boje o najwyższe cele. Ostatecznie beniaminek sklasyfikowany został w drugiej części tabeli i wraz z lokalnym rywalem - Energą-Manekin Toruń walczy o zajęcie siódmego miejsca na zakończenie sezonu.
 
Mimo, że białostocczanie są już pogodzeni ze spadkiem do 1. ligi, to liczą, że w ostatnim pojedynku we własnej hali uda im się uzyskać korzystny rezultat. W aktualnie trwających rozgrywkach podopieczni Piotra Anchima wygrali tylko jeden mecz - z Palmiarnią Zielona Góra 3:2 i marzą o powiększeniu tego dorobku. Szansę na triumf nad Zooleszcz Gwiazdą wzrosną, jeśli w szeregach gości zabraknie jednego z jej liderów - Mihaia Bobocicy lub Leonardo Muttiego. W przeciwnym przypadku trudno spodziewać się innego rozstrzygnięcia, jak pewna wygrana bydgoszczan.
 
Swoją dominację nad drużyną sponsora tytularnego rozgrywek Zooleszcz Gwiazda pokazała w pierwszej rundzie, wygrywając z Dojlidami przed własną publicznością 3:0. W całym meczu gospodarze oddali swoim rywalom dwa sety. Ich autorem był Piotr Chmiel, który uległ Alanowi Wosiowi 2:3. W pozostałych pojedynkach pewne triumfy odnosili Bobocica i Mutti.
 
Początek spotkania w Białymstoku o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl. Retransmisja w czwartek w SportKlubie (godz. 18:30).
 
Mateusz Przybył