Bogusław Koszyk 3 - 0 Miroslav Horejsi
11:7 ; 11:7 ; 11:6

Zapowiedź meczu

Beniaminek podejmuje wielokrotnego wicemistrza

Dziś o 18.00 w Białymstoku miejscowe Dojlidy zmierzą się w ostatnim meczu 2. kolejki Wschodzący Białystok Superligi z ZKS Palmiarnią Zielona Góra.

Po pięciu latach przerwy najwyższa klasa rozgrywkowa wraca do Białegostoku. Do stolicy Podlasia przyjeżdza czterokrotny wicemistrz Polski, z Lucjanem Błaszczykiem na czele, który właśnie tutaj wywalczył swoje ostatnie indywidualne mistrzostwo kraju.

Jednak w lepszych nastrojach do meczu podejdzie gospodarz-beniaminek, który na inaugurację sezonu wywalczył punkt na trudnym terenie w Toruniu. Dojlidy przegrały z Energą-Manekinem 2:3, choć prowadziły 2:1. Gorycz bolesnej porażki musieli przełknąć gracze z Zielonej Góry, którzy we własnej hali ulegli grającemu w najsilniejszym składzie wicemistrzowi Polski Olimpii-Unii Grudziądz 0:3 (1:9 w setach).

Dzisiejsze spotkanie jest również powrotem do gry w superlidze przed własną publicznością praktycznie całej drużyny Dojlid: Chińczyka Zhen Menga, Bogusława Koszyka oraz Piotra Chmiela, który pamięta brązowy medal klubu zdobyty w sezonie 2007/2008.

Bezpośrednia transmisja meczu, którego triumfator odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie, od godz. 18.00 na stronie www.superliga.com.pl.