Brak meczów

13 spotkań w 4 dni!

Przed nami długi weekend z LOTTO Superligą. Od czwartku do niedzieli tenisiści stołowi najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce staną do stołu w sumie aż 13 razy. Najwięcej, bo po trzy spotkania zagrają zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz i Warty Kostrzyn nad Odrą. W Toruniu znów derby województwa kujawsko-pomorskiego, w Gdańsku derby województwa pomorskiego!

Już 7 listopada fanów plastikowej piłki czekają nie lada emocje. O godzinie 18:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk podejmie Pogoń Lębork, a Energa Manekin Toruń zagra z Olimpią-Unią Grudziądz. Ponadto, w Bydgoszczy LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda zmierzy się z Wartą Kostrzyn nad Odrą, natomiast w Bytomiu, 3S Polonia stoczy batalię z Kolpingiem FRAC Jarosław. Zdecydowanie najciekawiej  zapowiada się rywalizacja w Gdańsku. Po pierwsze derby, po drugie oba zespoły bezpośrednio walczą o utrzymanie. Po trzecie, Pogoń Lębork po ostatnim zwycięstwie wydostała się ze strefy spadkowej, w której znalazła się właśnie Balta. Z jednej strony doświadczeni Bartosz Such i Patryk Chojnowski, z drugiej będący "w gazie" MVP 6. kolejki Bogusław Koszyk oraz zawsze nieprzewidywalny Adam Dosz. Pytanie kogo wystawią trenerzy jako trzeciego w składzie? Czy w obu zespołach zobaczymy obcokrajowca, czy tylko w jednym? A może to będzie typowo "polski" mecz? To chyba największe zagadki przed czwartkową konfrontacją.

Po raz pierwszy we własnej hali zagrają pingpongiści Energi Manekin Toruń. W hali przy ul. Bema fani zespołu z grodu Kopernika po raz pierwszy będą mogli zobaczyć Taimu Arinobu. Praworęczny Japończyk grający stylem ofensywnym w tegorocznym Czech Open pokonał m.in. znanego z występów z Fibrain AZS Politechnice Rzeszów Sadiego Ismailova czy Słowaka Lubomira Pisteja. Rok wcześniej 25-latek wygrał z Tiago Apolonią podczas Australian Open, a chwilę później stoczył równorzędny, sześciosetowy pojedynek z Xu Xinem. Te wyniki mogą sugerować, że Arinobu to naprawdę zawodnik z dużymi umiejętnościami. Ważnym aspektem podczas najbliższego spotkania będzie jednak aklimatyzacja obecnie 263. rakiety świata oraz trzeba sobie zadać pytanie czy już w spotkaniu z Grudziądzem japoński gracz pokaże swoją najwyższą formę.

Dzień później rozegrane zostaną trzy spotkania. Dwa w ramach siódmej, jedno awansem z dziewiątej kolejki. Dojlidy Białystok kontra Dekorglass Działdowo, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z Bogorią Grodzisk Mazowiecki oraz Olimpia-Unia Grudziądz z Wartą Kostrzyn nad Odrą. Wszystkie rywalizacje zapowiadają się naprawdę interesująco. Zwrócić uwagę warto zwrócić na Li Youngyina. Chińczyk w ostatnim meczu przeciwko Bogorii przegrał z Pavlem Siruckiem, dzięki czemu doznał pierwszej indywidualnej porażki w tym sezonie. Kolejnym sprawdzianem dla młodego Chińczyka będzie starcie z obecnym liderem LOTTO Superligi. Na trudny teren do Rzeszowa pojedzie za to Mistrz Polski. Rzeszowianie jak dotąd na własnym terenie doznali tylko jednej porażki (1:3 z Toruniem). Kolejną "wojnę" o punkty stoczy Grudziądz z Kostrzynem. W tym meczu wszystko może się zdarzyć, a każdy punkt będzie na wagę złota.

Najspokojniejszym dniem wydaje się być sobota. Tego dnia zainauguruje 8.kolejka. Co prawda obejrzymy tylko jedno spotkanie, ale za to jakie. Pogoń Lębork zagra z Olimpią-Unią Grudziądz.  Pisząc "jakie", nie mamy na myśli oczywiście rywalizacji głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego, ale o konfrontację dwóch równorzędnych, walczących o te same cele zespołów. Na pewno zobaczymy dużo efektownych wymian, ale też dużo walki, co kibice tenisa stołowego kochają najbardziej. Pisząc jednak krótko, zwięźle i na temat, po tym spotkaniu jedna z drużyn może sporo zyskać, a druga stracić.

Na niedzielny deser pięć meczów! Dekorglass-Politechnika, Warta-Energa Manekin, AZS AWFiS-Polonia, Kolping-Dojlidy oraz Bogoria-Gwiazda. Szczerze mówiąc ciężko jest wybrać najciekawszą rywalizację. Groźna na pewno będzie drużyna z Rzeszowa, która "puka do drzwi" czołowej szóstki, o utrzymanie swojego miejsca w tej szóstce muszą walczyć tenisiści Dojlid Białystok, natomiast Dekorglass Działdowo przy dobrym układzie gier już 10 listopada będzie mogła zapewnić sobie mistrzostwo pierwszej rundy LOTTO Superligi 2019/2020!