Brak meczów

Czas na 6. kolejkę i... kolejne derby

Spotkanie obecnie trzeciej z czwartą drużyną ligi, kolejne derby Kujaw i Pomorza, a także ciekawy pojedynek otwarcia Lębork – Toruń!

Ekspresowo rozpoczynamy szósty odcinek serialu pod tytułem “LOTTO Superliga”. Już dziś o godz. 18:00 przedostatni zespół tabeli – Pogoń Lębork zagra z wiceliderem – Energą Manekin Toruń. Faworytem tej konfrontacji będą bez wątpienia Torunianie, którzy mają szansę odnieść szóste zwycięstwo z rzędu. Tak dobrego startu Energa Manekin nie miała jeszcze w historii swoich startów w LOTTO Superlidze. Z kolei Pogoń znajduje się pod presją. Lęborkowi konieczne są punkty w czym pomóc ma Park Chan-Hyeok. Koreańczyk co prawda rozegrał z Kolpingiem dobre spotkanie, jednak uległ minimalnie swoim rywalom I mimo wszystko zawiódł. Czy dziś będzie skuteczniejszy i Pogoń odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? Niedługo się już przekonamy!

Pozostałe pięć spotkań szóstej kolejki rozpoczną się dzień później równolegle, punktualnie o godz. 16:00 Olimpia-Unia Grudziądz podejmie LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdę Bydgoszcz, Warta Kostrzyn zagra z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów, w Gdańsku AZS AWFiS zmierzy się z Kolpingiem FRAC Jarosław, nowy lider tabeli Dekorglass Działdowo we własnej hali podobnie jak Toruń powalczy o szóste zwycięstwo z Polonią Bytom, a Bogorię Grodzisk Mazowiecki czeka pojedynek w hali przy ul. Westfala z Dojlidami Białystok.

Naszym zdaniem najciekawszym z pięciu wyżej wymienionych pojedynków będzie spotkanie Bogorii z Dojlidami. W Grodzisku Mazowieckim spotkają się sąsiedzi ligowej tabeli. Oba zespoły zgromadziły do tej pory 11 punktów, co daje im odpowiednio trzecią (Bogoria) I czwartą (Dojlidy) pozycję.

Dodatkowo kibice będą mogli podziwiać grę pierwszego, piątego, szóstego i jedenastego zawodnika rankingu indywidualnego. Li Yongyin, Wang Zeng Yi, Panagiotis Gionis i Marek Badowski, a dodatkowo Pavel Sirucek oraz Przemysław Walaszek z pewnością stworzą na Mazowszu fascynujące widowisko!

Rywalizacja o której nie można wspomnieć jest mecz Olimpii-Unii z Gwiazdą. Kolejne z udziałem dwóch drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego również zapowiada się naprawdę ciekawie, ponieważ w obu zespołach (być może) wystąpi dwójka Polaków! Po stronie Grudziądza zagrać mogą Jan Zandecki, Marco Golla i Szymon Malicki, zaś po stronie Bydgoszczy Zbigniew Leszczyński ma do dyspozycji Artura Grelę oraz Patryka Jendrzejewskiego.