Brak meczów

Typy ekspertów na starcia półfinałowe

Przed nami decydujące starcia w LOTTO Superlidze i walka o awans do wielkiego finału. Nasi eksperci mają swoich faworytów!

Natalia Bajor, mistrzyni Polski. - Stawiam na Grodzisk z uwagi na ostatni, wygrany przez Dartom Bogorię mecz w LOTTO Superlidze. Z kolei w drugim spotkaniu wygra Dekorglass, który pokona akademików 3:0 - prognozuje.

Na podopiecznych Tomasza Redzimskiego stawia też najwyżej sklasyfikowany w rankingu ITTF Polak - Jakub Dyjas. - Według mnie zawodnicy Bogorii będą mieli trochę więcej szczęścia w tym meczu i wygrają pierwszy mecz półfinałowy 3:2. Dekorglass, z Shang Kunem w składzie, ma trochę większe szanse na zwycięstwo i myślę, że ten zawodnik zaważy na wyniku końcowym - zapowiada mistrz Polski z Raszkowa.

- 3:1 wygra Dartom. Liczę że Gionis poprowadzi do zwycięstwa ekipę z Grodziska. To będą bardzo zacięte pojedynki i mnóstwo energii na trybunach o grze przy stole już nie wspomnę, gdyż tam będzie się działo wiele - dodaje Paweł Table Tennis. - W drugim półfinale Działdowo wygra 3:2. Po mega widowiskowym spotkaniu podopieczni trenera Szafranka wygrają tylko dwa pojedynki. KS Dekorglass zapewne ma apetyt na finał, ale Gdańsk również. To będzie ostra jazda przy stole - uzupełnia YouTuber.

W innym tonie wypowiada się Marek Zalewski, członek Zarządu PZTS i prezez MZTS. - Jarosław pokona Grodzisk 3:2  To bardzo ciekawy mecz. W powtórce z finału z poprzedniego roku stawiam na mistrza, mimo że na papierze mocniejszy jest Grodzisk, ale papier... to nie wszystko. Myślę, że Big Hou zrobi komplet, a trener Dziukiewicz poszuka jeszcze jednej szansy na punkt. Natomiast w drugie parze zdecydowanym faworytem jest Dekorglass. Honorowy punkt to raczej wszystko na co stać będzie podopiecznych trenera Szafranka - zapowiada Zalewski.

Awans do finału prognozuje trener Andrzej Ochal. - Myślę, że w obydwu meczach bardzo duże znaczenie będą miały wyniki pomiędzy Gionisem a Hou, dlatego ważne będzie odpowiednie ustawienie kolejności gier. Obstawiam 3-1 i w drugim spotkaniu 2-3. Awans Jarosław. Z kolei w drugim półfinale, przez wzgląd na występ Shang Kuna, faworytem jest Działdowo. Ze swojej strony trzymam kciuki za dobry występ mistrza Polski - Patryka Chojnowskiego. Obstawiam w obu meczach zwycięstwo Działdowa po 3:1 - kończy Ochal.