prev
  • 25 Maj
    16:00
next

Redzimski: Liczę na Badowskiego

Bez Daniela Góraka, ale z Panagiotisem Gionisem, Kaii Konishi i Markiem Badowskim przystąpi Dartom Bogoria do nowego sezonu LOTTO Superligi. "Gramy o siódmy tytuł mistrza Polski" - podkreślił trener tenisistów stołowych z Grodziska Mazowieckiego - Tomasz Redzimski.
 
W przerwie między rozgrywkami mazowiecki zespół opuścili m.in. Górak i Chińczyk Han Chuanxi. Z Unii AZS AWFiS Gdańsk pozyskani zostali: wicemistrz kraju Badowski i medalista mistrzostw świata Konishi, zaś z czeskiej Ostrawy dołączył Gionis.
 
- W Dartomie największą zmianą, zamykającą długi i bogaty w sukcesy rozdział w historii klubu, jest brak w składzie Daniela Góraka, który przeniósł się do Francji. Liczę, że Marek Badowski, dwukrotny z rzędu wicemistrz kraju, dalej będzie rozwijał swój sportowy potencjał i tym samym Bogoria z powodzeniem walczyć będzie o tytuł mistrza Polski. 21-latek jest podstawowym zawodnikiem kadry narodowej, a z czasem będzie stanowić o jej sile - powiedział Redzimski.
 
Prawdopodobnie w LOTTO Superlidze zespół z Grodziska (mistrzostwo zdobywał w 2008, 2009, 2010, 2012, 2014 i 2017 roku) najczęściej będzie występował w składzie: Badowski, Gionis, Czech Pavel Sirucek.
 
- "Panos" Gionis to zawodnik o charakterze lidera, co jest bardzo ważne w walce o tytuł. Gra bardzo widowiskowo i cieszy się ogromną sympatią naszej publiczności. Z kolei Kaii Konishi również jest w wysokiej formie i liczę na jego dobrą postawę w Lidze Mistrzów - dodał szkoleniowiec.
 
Oprócz mazowieckiej drużyny, w gronie kandydatów do podium wymieniane są zespoły: obrońcy tytułu PKS Kolping FRAC Jarosław, Dekorglassu Działdowo i Unii AZS AWFiS.
 
- Ciekawe zmiany nastąpiły w Jarosławiu, gdzie wymieniony został cały podstawowy skład z ubiegłego roku. Został tylko Hou Yingchao, który w zasadniczej części sezonu grał 16 gier, najmniej z zespołu. Dekorglass ma aż pięciu Azjatów, nie licząc Xu Wenlianga, Chińczyka z polskim paszportem. Bardzo silną ekipę zmontował Gdańsk. Wei Shihao może się okazać jednym z najsilniejszych graczy w lidze. Michaił Pajkow i Patryk Chojnowski są również bardzo dobrymi zawodnikami, więc wygląda na to, że ten klub znów włączy się do walki o mistrzostwo - podkreślił Redzimski.
 
W niektórych ekipach zdecydowanie stawiają na młodzież. Młodzi Polacy mają występować w Olimpii Grudziądz, Morlinach Ostróda czy Palmiarni Zielona Góra.
 
- Szkolenie młodzieży jest mi bardzo bliskie. Każdy z naszych medalistów MŚ i ME, m.in. Andrzej Grubba, Leszek Kucharski, Stefan Dryszel, Lucjan Błaszczyk, Tomasz Krzeszewski, grał w superlidze, wcześniej nazywanej ekstraklasą. Był to kolejny, ważny etap w ich karierze. Dlatego będę kibicował drużynom z młodymi Polakami w składzie. Liczę, że dzięki ich występom wzrośnie zainteresowanie rozgrywkami, choć o zwycięstwo któregoś z nich choćby w jednym pojedynku przeciwko czołowym tenisistom stołowym ligi będzie bardzo trudno. Możliwość sprawdzenia się w walce z wysokiej klasy rywalami będzie dla nich bardzo cenna. Nie trzeba przy tym daleko jechać i ponosić dużych kosztów, tak jak w przypadku startów w turniejach World Tour - dodał trener Dartomu Bogorii.
 
Nowy sezon rozpocznie sobotni mecz tego klubu z ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoszcz na PGE Narodowym w Warszawie.