Górak: Dekorglass faworytem półfinału

Górak: Dekorglass faworytem półfinału

"W pierwszej parze półfinałowej faworytem jest Dekorglass Działdowo, który już długo oczekuje upragnionego złota" - powiedział pięciokrotny mistrz Polski w tenisie stołowym Daniel Górak, który w tym sezonie występował we francuskim klubie Stella Sport La Romagne.
 
3 i 5 maja odbędą się półfinały play off LOTTO Superligi. Broniący tytułu PKS…

Badowski: Chcę pokazać swój najlepszy tenis!

Badowski: Chcę pokazać swój najlepszy tenis!

Marek Badowski przebywa obecnie w Chorwacji na zgrupowaniu kadry seniorów przed mistrzostwami świata w Budapeszcie. "Na Węgrzech chce pokazać swój najlepszy tenis stołowy" - zapewnia zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.
 
Marek Badowski przebywa obecnie razem z mistrzem Polski Patrykiem Chojnowskim oraz Jakubem Dyjasem, Patrykiem Zatówką i młodymi pingpongistami: Samuelem Kulczyckim…

Shang: Jestem pod wrażeniem polskich kibiców!

Shang: Jestem pod wrażeniem polskich kibiców!

"W następnym sezonie nie będę już występował w LOTTO Superlidze" - powiedział obecny zawodnik Dekorglassu Działdowo, Shang Kun. Były reprezentant Chin zapewnił, że w przyszłości chciałby jednak wrócić do gry w Polsce.
 
28-letni Shang Kun jest ostatnio jednym z najskuteczniejszych tenisistów stołowych LOTTO Superligi. Rozegrał w sezonie zasadniczym 14 pojedynków,…

Tregler: Czas na nowe wyzwania!

Tregler: Czas na nowe wyzwania!

Tomas Tregler w sezonie 2019/2020 zasili szeregi Energi KTS Toruń. Czech dotychczas występował w rodzimej ekstraklasie. Teraz, jak sam przyznaje, przyszedł czas na nowe wyzwania. Zapraszamy na wywiad z nowym nabytkiem ekipy z Grodu Kopernika.

Dlaczego zdecydowałeś się na przenosiny do polskiej LOTTO Superligi, a konkretnie do Energi KTS?

Tomas…

Kotowski: Złoto było w planach!

Kotowski: Złoto było w planach!

Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń), który w niedzielę został w Krośnie młodzieżowym mistrzem Polski w tenisie stołowym, przyznał w rozmowie, że ten tytuł był w planach. "Chciałbym w przyszłości zdobyć złoto także w rywalizacji seniorów" - powiedział.
 
- Jadąc do Krosna liczyłem na złoty medal w grze pojedynczej. Udało się…

Vrablik: Czeska czołówka chce grać w Polsce

Vrablik: Czeska czołówka chce grać w Polsce

Większość najlepszych czeskich tenisistów stołowych występuje obecnie w LOTTO Superlidze - uważa grający trener Dekorglassu Działdowo Jiri Vrablik. Według niego Czesi chcą grać w Polsce, bo dobrze się tutaj czują, a rozgrywki mają wysoki poziom.
 
Poza Vrablikiem, który niedawno uzyskał polskie obywatelstwo, kluby LOTTO Superligi reprezentuje aktualnie trzech czeskich zawodników:…

Ufnal: Styl defensywny dla cierpliwych

Ufnal: Styl defensywny dla cierpliwych

"Styl defensywny jest trudny do opanowania, wymaga wiele cierpliwości pod względem samej nauki, jak i wyników” – uważa jeden z niewielu polskich obrońców w tenisie stołowym Mateusz Ufnal. Kilka miesięcy temu defensorka Li Qian została mistrzynią Europy.
 
Jedynym krajowym pingpongistą w LOTTO Superlidze grającym stylem defensywnym jest 21-letni Ufnal z…

Anchim: Mógłbym zbudować kilka drużyn

Anchim: Mógłbym zbudować kilka drużyn

"Zgłasza się do nas tak wielu polskich i zagranicznych tenisistów stołowych, że mógłbym na nowy sezon zbudować kilka drużyn" - stwierdził menedżer Dojlid Białystok Piotr Anchim. Na półmetku sezonu zasadniczego zespół z Podlasia zajmuje szóste miejsce.
 
W pierwszej rundzie sezonu 2017/2018 Dojlidy wygrały sześć z 11 meczów, zdobywając 19 punktów.…

Dryszel: Solidni obrońcy w cenie

Dryszel: Solidni obrońcy w cenie

"Aż trzy z czterech czołowych drużyn LOTTO Superligi ma w w swoich składach solidnych defensorów. Nie spodziewam się zmian w układzie tabeli w czołówce" - stwierdził w rozmowie dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Stefan Dryszel.
 
Na półmetku sezonu zasadniczego prowadzi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 27 punktów, przed Dekorglassem…

Chojnowski: Sukcesem byłaby jedna wygrana

Chojnowski: Sukcesem byłaby jedna wygrana

"Fajnie byłoby wygrać w jednej kategorii, a tymczasem otrzymałem najwięcej głosów aż w dwóch" - powiedział Patryk Chojnowski, który został najlepszym polskim zawodnikiem oraz odkryciem LOTTO Superligi. Nagrody przyznano podczas Diamentowej Gali w Warszawie.

28-letni Chojnowski (Unia AZS AWFiS Gdańsk) z powodzeniem występuje w rozgrywkach ligowych, wygrał m.in. z zajmującym…