prev
next

Ogromne emocje w Działdowie

Tuż przed rozdaniem Diamentowych Rakietek w Warszawie, w Działdowie odbył się mecz 13. kolejki grupy mistrzowskiej Wschodzący Białystok Superligi. Gospodarze KS Dekorglass zwyciężyli po bardzo wyrównanym spotkaniu z Carbo-Koksem TTS Polonią Bytom 3:2.

Do meczu działdowanie podeszli z lekką przewagą, ponieważ w poprzednim spotkaniu 3:0 pokonali PKS Kolping Frac Jarosław i pewnie zmierzają do fazy play-off. W pierwszym spotkaniu 13. kolejki Patryk Chojnowski bez problemów poradził sobie z Jakubem Kosowskim wygrywając zdecydowanie 3:0. Kolejna konfrontacja była już zdecydowanie bardziej wyrównana, bo spotkali się dwaj liderzy swoich zespołów. Znakomity Jiri Vrablik podjął rewelacyjnego Tomasa Konecnego. Było to kolejne show w wykonaniu Vrablika, ale tym razem triumfował tenisista Carbo-Koksu (3:1).

Przy remisie 1:1, do bardzo ważnego, trzeciego pojedynku wieczoru przystąpił Xu Wenliang, który kontynuując dobrą passę zwyciężył Radka Mrkvickę 3:0. Kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie, nie poddał się ani Michał Napierała, ani Tomas Konecny. Ten pierwszy wierzył w swojego podopiecznego, a drugi konsekwentą grą i dobrze realizowaną taktyką pokonał Patryka Chojnowskiego 3:0.

W całym spotkaniu zrobiło się 2:2, a kibice już tylko zacierali ręce do oklasków i przygotowywali bębny pokładając nadzieje w swoim liderze. Jiri Vrablik zrealizował swoje zadanie w 100% i mimo dość równej gry, to on kontrolował przebieg całego pojedynku. Ostatecznie więcej powodów do radości mieli gospodarze, bo Vrablik triumfował z Kosowskim 3:1 i dzięki temu KS Dekorglass Działdowo dopisało do konta kolejne zwycięstwo.

 

KS Dekorglass Działdowo - Carbo-Koks TTS Polonia Bytom 3:2

Patryk Chojnowski - Jakub Kosowski 3:0

Jiri Vrablik - Tomas Konecny 1:3

Xu Wenliang - Radek Mrkvicka 3:0

Patryk Chojnowski - Tomas Konecny 0:3

Jiri Vrabik - Jakub Kosowski 3:1