prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

Piąty finał LOTTO Superligi na neutralnym terenie

Po raz 5 w historii finał Lotto Superligi odbędzie się na neutralnym terenie. Już po 3 raz mecz o złoty medal rozegrany zostanie w Gdańsku – za niewiele ponad tydzień w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotka się z Dekorglassem Działdowo. Spotkanie o tytuł w piątek, 7 maja o g. 13:00. Transmisja w TVP Sport.
 
Po raz pierwszy o zwycięstwie w LOTTO Superligi decydował jeden mecz w 2016 roku. W finale w Mysiadle (gmina Lesznowola, powiat Piaseczno) koło Warszawy broniąca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz pokonała Dekorglass Działdowo 3:1.
 
W następnym sezonie klub z Grudziądza został przeniesiony do Gdańska i występował jako Unia  AZS AWFiS. Finał odbył się w podwarszawskiej Kobyłce, a Unia przegrała z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz. 0:3.
 
W 2018 roku tytuł pierwszy wywalczył PKS Kolping Frac, pokonując w Gdańsku Dartom Bogorię 3:1. Dwanaście miesięcy później ponownie Mistrzem Polski został zespół z Grodziska Mazowieckiego, który w finale w Gdańsku wygrał z Dekorglassem 3:0. To był 7 tytuł DMP dla Dartomu Bogorii.
 
Sezon 2019-20 został zakończony przedwcześnie, z powodu pandemii koronawirusa, po rozegraniu 20 z 22 kolejek. W tabeli najlepszy był Kolping Frac i on zdobył złote medale.
 
Finały na neutralnym terenie
 
2016, Mysiadło: Olimpia-Unia Grudziądz – Dekorglass Działdowo 3:1 (Kaii Yoshida 2, Wang Yang – Jiri Vrablik)
 
2017, Kobyłka: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Unia AZS AWFiS Gdańsk 3:0 (Gao Ning, Panagiotis Gionis, Daniel Górak)
 
2018, Gdańsk: Kolping Frac Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1 (Hou Yingchao 2, Tomislav Pucar - Han Chuanxi)
 
2019, Gdańsk: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 3:0 (Panagiotis Gionis, Marek Badowski, Pavel Sirucek)
 
2021, Gdańsk: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo ?