prev
next

Grelę stać na lepszą grę

"Stać mnie na dużo lepszą grę i mam nadzieję, że w Nowym Dworze Maz. pokażę tenis stołowy na równym, znacznie lepszym poziomie niż ostatnio" – mówi Młodzieżowy Mistrz Polski Artur Grela przed rozpoczynającym się w piątek drugim turniejem Grand Prix Polski Seniorów.

Pierwsza edycja GPP w tym sezonie, która odbyła się także w hali NOSiR w Nowym Dworze Maz., zakończyła się sukcesem zawodnika Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. W fazie pucharowej Artur Grela pokonał Michała Bańkosza 4:3, Szymona Malickiego 4:1 i w półfinale Daniela Bąka 4:2. Dopiero w finale przegrał z Tomaszem Lewandowskim 0:4.

- To był mój najlepszy start w Grand Prix Polski Seniorów. Teraz znów jedziemy do Nowego Dworu i dobrze będzie pograć na punkty przed kolejnym trudnym meczem w LOTTO Superlidze. Staram się nie myśleć o zajęciu konkretnego miejsca. W tej chwili moja forma jest przeciętna, ale mam nadzieję, że to się zmieni i już w najbliższych dniach zagram dużo lepiej niż ostatnio w lidze – powiedział 20-letni Artur Grela.

W tegorocznych spotkaniach LOTTO Superligi bydgoska Lotto Zooleszcz Gwiazda uległa ekipom z Działdowa 0:3 i Białegostoku 1:3, zaś Artur Grela przegrał z Jirim Vrablikiem 1:3 i Wang Zeng Yi 0:3. Zaraz po GPP, w dniu 23 lutego zespół trenera-menedżera Zbigniewa Leszczyńskiego zagra na wyjeździe z Sokołowem S.A. Jarosław.

- Nigdy wcześniej nie grałem w Jarosławiu. To będzie trudny debiut w tej hali, bez Asuki Machi ciężko o punkty, ale jesteśmy dobrej myśli i powalczymy o jak najlepszy wynik. Z pewnością to spotkanie będzie ważnym sprawdzianem przed decydującą częścią play-off grupy mistrzowskiej. A gdybym miał prognozować, w ćwierćfinale wolałbym trafić na drużynę z Białegostoku niż Jarosławia. Sokołów w mojej opinii ma lepszy skład od Dojlid – przyznał Artur Grela.

W obecnym sezonie LOTTO Superligi jego łączny bilans to 10 zwycięstw w singlu i deblu oraz 11 porażek. Bardzo dobrze Artur Grela i Patryk Jendrzejewski spisują się w grze podwójnej. Wygrali aż 5 meczów z rzędu, a przegrali tylko z parami Kou Lei/Paweł Chmiel i Marek Badowski/Pavel Sirucek.

W Grand Prix Polski Seniorów w Nowym Dworze Maz. (19-21 lutego) zagrają także Mateusz Ufnal i Konrad Staszczyk z KS Gwiazda Bydgoszcz.