prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

Obrońcy tytułu w grupie mistrzowskiej

Sokołów Jarosław odniósł ósme zwycięstwo z rzędu i zapewnił sobie awans do grupy mistrzowskiej LOTTO Superligi tenisistów stołowych. W niedzielnym meczu 12. kolejki obrońcy tytułu pokonali beniaminka Uczelnię Państwową Zamość 3:0.

Punkty zdobyli: urodzony w Chinach reprezentant Ukrainy Kou Lei, Patryk Zatówka i pochodzący z Indii Sathiyan Gnanasekaran. Wszyscy zwyciężyli bez straty seta.

Wcześniej udział w play off (zespoły z miejsc 1-6) zagwarantowały sobie: Dekorgass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dojlidy Białystok i Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

W niedzielę komplet trzech punktów wywalczył z tego grona tylko Dekorglass, który wygrał z Olimpią-Unią Grudziądz 3:0. W poszczególnych pojedynkach triumfowali Wei Shihao, Jakub Dyjas i Andrej Gacina. Pierwszy i trzeci z wymienionych są zawodnikami kadry Chorwacji, zaś Dyjas liderem biało-czerwonych. Do superligi wrócił po siedmioletnim pobycie w Niemczech, gdzie zdobył z Liebherr Ochsenhausen m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo Bundesligi. W Dekorglassie Dyjas ma na razie bilans 10-3.

Bydgoszczanie z kolei zagrali va banque w Bytomiu i w pierwszym meczu wystawili Asukę Machiego. Japoński lider tej drużyny miał meczbola z Robertem Florasem, ale ostatecznie przegrał 2:3. Później w ekipie goście punktowali Artur Grela i Rosjanin Wiaczesław Burow, ale w czwartej potyczce Floras pokonał Grelę 2:0. Do wyłonienia zwycięzców potrzebna była rywalizacja w deblu, a w niej zdecydowanie lepsi okazali się Burow i Patryk Jendrzejewski.

Do niespodzianki doszło w Białymstoku, gdzie kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Dojlidy uległy AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3. To dopiero druga porażka pingpongistów z Podlasia w tym sezonie. W decydującym spotkaniu, z udziałem byłych mistrzów Polski, Patryk Chojnowski pokonał Wanga Zeng Yi 2:0.

Gdańszczanie są bardzo blisko występu w grupie mistrzowskiej, bowiem zajmują szóste miejsce i mają trzy punkty przewagi nad Energą Manekinem Toruń. Do bezpośredniego meczu dojdzie 27 listopada w ostatniej, 13. serii pierwszej rundy.

W niedzielę torunianie pokonali za dwa punkty, czyli 3:2, Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Sukces zapewniła wygrana duetu Tomasz Kotowski, Przemysław Walaszek.

Przełożony został mecz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Poltarex Pogoń Lębork, zaś pauzowała Palmiarnia Zielona Góra.

Drużyny z pozycji 7-13 walczyć będą w tzw. grupie spadkowej. Z superligą pożegna się tylko najsłabszy klub.

Wyniki 12. kolejki
 
Sokołów Jarosław – Uczelnia Państwowa Zamość 3:0
 1. Kou Lei – Paweł Kozieł 3:0
 2. Patryk Zatówka – Ihor Zawadzki 3:0
 3. Sathiyan Gnanasekaran – Konstantinos Angelakis 3:0
 
Dekorglass Działdowo – Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
 1. Wei Shihao – Jan Zandecki 3:0
 2. Jakub Dyjas – Marco Golla 3:0
 3. Andrej Gacina – Maksim Czaplygin 3:1
 
Dojlidy Białystok – AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3
 1. Wang Zeng Yi – Tomasz Tomaszuk 3:0
 2. Aleksandr Chanin – Patryk Chojnowski 1:3
 3. Li Youngyin – Szymon Malicki 1:3
 4. Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 0:2
 
Energa Manekin Toruń – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2
 1. Damian Węderlich – Bartosz Such 3:0
 2. Tomasz Kotowski – Piotr Chodorski 3:0
 3. Przemysław Walaszek – Tomasz Lewandowski 2:3
 4. Węderlich – Chodorski 1:2
 5. Kotowski, Walaszek – Such, Lewandowski 2:0
 
3S Polonia Bytom – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3
 1. Robert Floras – Asuka Machi 3:2
 2. Igor Dąbrowski – Artur Grela 0:2
 3. Filip Szymański – Wiaczesław Burow 1:3
 4. Floras – Grela 2:0
 5. Dąbrowski, Szymański – Burow, Patryk Jendrzejewski 0:2