prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

Dojlidy zrównały się z Bogorią

Dojlidy Białystok wygrały na wyjeździe z Uczelnią Państwowa Zamość 3:0 w zaległym meczu 2. kolejki LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Zespół z Podlasia awansował na pierwsze miejsce w tabeli, które zajmuje ex aequo z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Punkty w środowym spotkaniu zdobyli: Wang Zeng Yi, Chińczyk Li Youngyin i Białorusin Aliaksandr Chanin.

Białostoczanie mają osiem zwycięstw, jedną porażkę i zgromadzili 23 punkty; identycznie wygląda bilans i dorobek Dartomu Bogorii. Dwa "oczka" do tych drużyn traci Dekorglass Działdowo. W tym momencie rozgrywek w grupie mistrzowskiej byłyby też: LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz, Sokołów Jarosław i AZS AWFiS Balta Gdańsk. Po 13 kolejkach kluby z miejsc 1-6 powalczą w play off, a pozostałe o utrzymanie.

Dojlidy od początku sezonu grają w najmocniejszym składzie. Z kolei wśród gospodarzy zabrakło dwóch najlepszych zawodników: Greka Konstantinosa Angelakisa i Anglika Andrew Baggaleya.

Zamościanie wystąpili w składzie, który tworzą tenisiści stołowi grający w Uczelni Państwowej od pięciu-sześciu lat, tj. Ukrainiec Ihor Zawadzki, Paweł Kozieł i Marcin Litwiniuk. Wszyscy łączą treningi z pracą, Zawadzki jest szkoleniowcem w ośrodku tenisa stołowego w Nitrze na Słowacji, Kozieł odpowiada za dział nieruchomości w międzynarodowej firmie w Lublinie, zaś Litwiniuk jest strażnikiem więziennym w Białej Podlaskiej.

W piątek, w 11. serii gier Dojlidy zmierzą się w Rzeszowie z Fibrain AZS Politechniką, zaś Uczelnia Państwowa podejmie ostatnią w tabeli Palmiarnię Zielona Góra. W Bydgoszczy dojdzie do spotkania derbowego LOTTO ZOOleszcz z Energą Manekinem Toruń.

Wynik zaległego meczu 2. kolejki

Uczelnia Państwowa Zamość – Dojlidy Białystok 0:3
 1. Ihor Zawadzki – Wang Zeng Yi 0:3
 2. Paweł Kozieł – Li Youngyin 1:3
 3. Marcin Litwiniuk – Aliaksandr Chanin 0:3