prev
next

Energa Manekin nowym liderem

Energa Manekin Toruń odniosła trzecie zwycięstwo z kolei i została liderem LOTTO Superligi tenisa stołowego. W czwartek pokonała beniaminka Uczelnię Państwową Zamość 3:0.

W poszczególnych pojedynkach Damian Węderlich wygrał z Ukraińcem Ihorem Zawadzkim 3:1, Tomasz Kotowski z greckim obrońcą Konstantinosem Angelakisem 3:0 i Konrad Kulpa z Marcinem Litwiniukiem 3:2.

W poprzednich meczach torunianie, których trenerem jest Grzegorz Adamiak a menedżerem Krzysztof Piotrowski, zwyciężyli Olimpię-Unię Grudziądz 3:0 i Poltarex Pogoń Lębork 3:1.

Natomiast w zeszłym sezonie Energa Manekin miała jeszcze lepszą serię, bowiem triumfowała w pierwszych pięciu spotkaniach. Potem niespodziewanie przegrała w Lęborku.

Na pozycji lidera pingpongiści z Torunia mogą pozostać na dłużej, bowiem w piątek Dekorglass Działdowo (dotąd dwa razy po 3:0) zmierzy się z mistrzem Polski Sokołowem Jarosław i zapowiada się wyrównany mecz. Tym razem pauzować będzie wicemistrz kraju Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Na czele rankingu indywidualnego są Kulpa i Robert Floras z 3S Polonii Bytom - obaj mają na koncie po cztery zwyciestwa, bez porażki. Za nimi plasują się: Węderlich 3-0 oraz Rosjanin Wiaczesław Burow z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz i Patryk Chojnowski z AZS AWFiS Balta Gdańsk po 3-1.
 
WYNIKI
 
Energa Manekin Toruń - Uczelnia Państwowa Zamość 3:0
  1. Damian Węderlich - Ihor Zawadzki         3:1
  2. Tomasz Kotowski - Konstantinos Angelakis 3:0
  3. Konrad Kulpa - Marcin Litwiniuk          3:2